Home Кримінал Житомирська поліція попереджає: не вірте у грандіозні виграші в акціях, в яких...

Житомирська поліція попереджає: не вірте у грандіозні виграші в акціях, в яких не брали участі

118

Житомирянин потрапив на гачок шахраїв, повіривши у дивовижний виграш квартири у столиці і перерахувавши на банківський рахунок кілька тисяч гривень. Правоохоронці вкотре застерігають громадян від необдуманих рішень про переведення грошових коштів у якості податку на несподівано виграний автомобіль, житло чи інше вартісне майно. Не збагачуйте шахраїв.

До Житомирського відділу поліції звернувся 25-річний житель райцентру із повідомленням про ошуканство. Чоловік розповів, що сплатив майже 7 тисяч гривень на банківський рахунок як відсоток від вартості несподівано виграного житла. За словами заявника, на його мобільний телефон надійшло СМС-повідомлення про те, що він став власником квартири у м. Києві.

Спочатку такий сюрприз викликав у чоловіка недовіру. Однак за деякий час йому зателефонував невідомий абонент, який назвався представником компанії і розповів про «дивовижно щедру акцію». Ще й запевнив, що одразу після сплати житомирянином 1% від вартості житла можна виїжджати у столицю для оформлення відповідних документів. Тож «переможець» зважився на ризик і перерахував майже 7 тисяч гривень на продиктований йому рахунок.

Однак після успішно проведеної операції «представник компанії» більше не відповідав на наполегливі дзвінки чоловіка. Правоохоронці кваліфікували описані вище події як шахрайство і відкрили кримінальні провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України, у рамках яких встановлюють усі обставини і осіб, причетних до ошуканства.

Водночас поліція застерігає інших громадян від необачних кроків і наполягає на обдумуванні кожної дії, пов’язаної з будь-якими фінансовими операціями, особливо якщо за їх проведення незнайомці обіцяють неймовірні переваги:

1. Пам’ятайте, що про проведення будь-яких акцій потенційного учасника сповіщають заздалегідь, інші ж таємні розіграші можуть мати лише кримінальний характер.

2. Справжнє сповіщення про виграш не надходить у вигляді СМС-повідомлень, незалежно, від імені якої брендової компанії чи загальновідомого банку вони розсилаються.

3. Якщо на інтернет-сайті нібито офіційного представництва компанії (по запропонованій вам у СМС-ці веб-адресі) ви бачите вказані на ньому цифри вашого мобільника, не вірте! Це так звана «фейкова» інтернет-сторінка, яка не має жодного відношення до справжньої компанії.

4. У жодному разі не погоджуйтесь на пропозицію «офіційного представника» надіслати в електронному варіанті (відскановані) копії ваших особистих документів (паспорту, ідентифікаційного коду) нібито для оформлення виграшу на ваше ім’я. Отримавши необхідні дані, ошуканці використають їх у своїх цілях.

5. Врешті, перш ніж повірити у чиюсь неймовірну щедрість, згадайте, що безкоштовний сир буває лише у мишоловці! 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here