Home Освіта Студентка Житомирського агроуніверситету з власним проектом перемогла в освітньому конкурсі ...

Студентка Житомирського агроуніверситету з власним проектом перемогла в освітньому конкурсі та поїде у Францію

235

 У Національному університеті біоресурсів і природокористування України 13 грудня  оголосили підсумки освітнього конкурсу «Агро-2018». Інтелектуальне змагання, організоване благодійним фондом Бориса Колеснікова, тривало два місяці і проходило в кілька етапів.

У першому турі конкурсу 1 700 студентів з 34 навчальних закладів країни пройшли тестування зі спеціальних предметів, а в другому – презентували перед експертним журі бізнес-плани, актуальні і рентабельні в умовах українського агропромислового комплексу.

До складу журі конкурсу увійшли експерти галузі. У фіналі вони назвали 30 студентських проектів, найбільш перспективних і затребуваних.


Вибирати довелося з майже сотні ідей учасників. Серед переможців конкурсу такі проекти як: міні-лабораторія для визначення якості кормів, молочна ферма для міста Urban Cow, банк крові для тварин, лабораторія з трансплантації ембріонів великої рогатої худоби, модернізовані притулки для бездомних тварин, Trichogramma як екологічний замінник інсектицидів, проект вирощування енергетичної верби, «пряна» упаковка, що продовжує термін зберігання продуктів, хімічна стерилізація тварин (в десятки разів дешевша хірургічної), целюлоза з незернової частини кукурудзи, переробка соєвих бобів, застосування альтернативних видів палива та інші рішення.


Переможцям конкурсу «Агро-2018» вручили сертифікати на поїздку до Франції –  на міжнародну виставку машинобудування для сільського господарства і тваринництва «SIMA-2019». 


Серед переможців «Агро-2019» – студенти 18 українських аграрних  навчальних закладів.
Зокрема, студентка  факультету ветеринарної медицини  Житомирського національного агроекологічного університету Олена Федетчак.  


«Мій проект називається «Розробка та використання імуностимулятора «СТІМ». Це імуномодулюючий препарат, який містить масляний екстракт насіння лимонника китайського і кунжута білого. Препарат підсилює збудження в центральній нервовій системі, стимулює серцево-судинну систему, здатний сповільнювати зростання пухлин і підвищує кислотність шлункового соку. Залежно від властивостей препарату я розглянула доцільність його застосування в тваринництві», – розповіла Олена Федетчак, студентка Житомирського національного агроекологічного університету.


У лютому  наступного року українські студенти на чотири дні стануть гостями найбільшої європейської галузевої виставки.  Для них підготували насичену програму: лекції експертів галузі, семінари з обміну досвідом, майстер-класи від представників великих компаній, а також незабутню екскурсію Францією. Молоді фахівці отримають нові знання, які в майбутньому зможуть застосувати в рідній Україні, – інформує прес-служба ЖНАЕУ.
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here