Home Люди Інформація щодо прийому дітей до 1-х класів на 2024/2025. Що варто знати...

Інформація щодо прийому дітей до 1-х класів на 2024/2025. Що варто знати батькам?

884

У Житомирі наразі триває прийом документів майбутніх першокласників. Головний спеціаліст департаменту освіти ЖМР Наталія Єрмакова розповіла про основні нюанси прийому дітей до шкільних закладів міста на прийдешній навчальний рік.

Фото з архіву

1. Без конкурсу

Прийом до перших класів у заклади загальної середньої освіти буде здійснюватися без конкурсного відбору. Відповідно до статті 9 розділу ІІ Закону України «Про повну загальну середню освіту» для здобуття початкової освіти забороняється проведення будь-яких заходів, спрямованих на перевірку знань, умінь, навичок дитини (крім закладів спеціалізованої освіти і приватних закладів освіти).

2. Ще варто відмітити

Для кожного ліцею кількість учнів, яких він може навчати, – індивідуальний показник. Якщо ж дітей більше, ніж може прийняти ліцей, департамент освіти має запропонувати на вибір батькам перелік ліцеїв, максимально доступних до їхнього житла. Зарахування дітей до 1-го класу в заклади загальної середньої освіти Житомирської міської територіальної громади на 2024/2025 навчальний рік здійснюється згідно наказу № 107 від 01.04.2024 департаменту освіти Житомирської міської ради, а також Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» (розділ ІІ «Доступність повної загальної середньої освіти» статті 6, 8, 9), Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367, рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 03.04.2024 № 492, рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 03.04.2024 № 493.

3. Кого зараховуватимуть до школи в першу чергу?

Забезпечується першочергове зарахування до 1-го класу дітей, які зареєстровані на території обслуговування закладу освіти, що підтверджується офіційним документом, який містить інформацію про місце реєстрації дитини та/або одного з її батьків чи законних представників. Першочергово також зараховуватимуть дітей, які є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, дітей працівників цього закладу та зареєстровані у Житомирській міській територіальній громаді.

4. Чи можуть Вам відмовити у зарахуванні дитини до школи з території обслуговування?

Не може бути відмовлено у зарахуванні дітям, які вступають до першого класу закладу загальної середньої освіти з території обслуговування закладу. За якою школою закріплено саме вашу адресу, можна дізнатися, звернувшись до вебсайту департаменту освіти міської ради, або ж – на вебсайті навчального закладу. Тут можна дізнатися про спроможність закладу освіти та наявність вільних місць.

5. Зарахування на вільні місця

Батьки мають право подати заяву до будь-якого іншого навчального закладу: до нього дитина може бути зарахована у разі наявності вільних місць.

6. Терміни прийому до перших класів

08 квітня 2024 року – початок приймання заяв про зарахування дітей до 1-го класу на 2024/2025 навчальний рік. 31 травня 2024 року – останній день подачі заяв про першочергове зарахування дітей до 1-го класу на 2024/2025 навчальний рік.

7. Документи, які необхідно подати в школу

Заява батьків; копія свідоцтва про народження; оригінал медичної довідки; документ, що підтверджує місце реєстрації.

8. Скільки 1-х класів планується відкрити? Яка чисельність набору дітей в 1 клас?

На 2024/2025 навчальний рік планується відкрити 110 перших класів у закладах загальної середньої освіти комунальної форми власності та 5 перших класів у приватних ліцеях. Наповнюваність 1-х класів становить 24 учні.

9. Щодо припинення набору до 1-х класів у ліцеях міста Житомира

У 2024/2025 навчальному році припиняє набір учнів до 1-х класів ліцей № 12 міста Житомира ім. С.Ковальчука. Відповідно до рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 03.04.2024 № 493 внесені зміни до території обслуговування ліцеїв № 21 та № 23 щодо забезпечення прийому на навчання дітей з попередньо закріпленої території ліцею № 12.

10. Прийом дітей ВПО

Якщо документи на зарахування до 1 класу подають особи, які є внутрішньо переміщеними особами, але не зареєстрованими на території Житомирської міської територіальної громади, заклад освіти сприяє їх реєстрації і не відмовляє у прийомі документів.

11. Навчання дітей, які перебувають за кордоном

У закладах загальної середньої освіти для дітей, які знаходяться за кордоном, будуть запропоновані наступні індивідуальні форми навчання: екстернат, сімейне навчання. Продовжать роботу класи дистанційного навчання у ліцеї № 4 міста Житомира.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here