Home Місто У ЖДУ імені Івана Франка провели вражаюче хімічне шоу ″Льодовиковий період″

У ЖДУ імені Івана Франка провели вражаюче хімічне шоу ″Льодовиковий період″

213

17 травня 2016 року у рамках тижня хімії на природничому факультеті ЖДУ ім.І.Франка провели хімічне феєричне шоу ”Льодовиковий період” для студентiв вузу та випускників шкіл Житомира.

Про це інформують на сайті вишу.

Перед початком ключової події – видовищних дослідів від викладачів кафедри хімії – абітурієнтів ознайомили з університетом, кафедрою хімії, її лабораторіями, можливостями і надали можливість самим провести досліди під наглядом викладачів. Також учні могли випробувати себе у конкурсі "Справжній хімік". Перемогу у хімічних змаганнях вибороли учні Олег Мошкiвський та Роман Лискун. Переможцiв конкурсу нагороджував ректор ЖДУ Петро Саух, який вручив майбутнім хімікам диплом, енциклопедiю з хімiï та солодкий набір печива "Хімічні елементи". Не обійшлося й без подяки засновниці фонду ”Щаслива сiм’я” Оленi Хачатрян, за сприяння якої провели захід.

Пiд час хімічного феєричного шоу ”Льодовиковий період” викладачі кафедри хімії демонстрували низку дослiдiв з рiдким азотом, які дивували присутнiх. Зокрема, показували, як перетворити живу квітку, ківі, банан, огірок та яблуко на крижані скалки. Чому рідина змінює колір? Як поселити в своїй кімнаті фараонових змій та гейзер? Як виготовити молоток зі ртуті та цвяти з гумового паска? Як перетворити соломинку на крихку паличку? Від чого стискається кулька в руках викладача хімії, і як він приборкує вогонь? Проте найбiльше вражень у глядачів викликала демонстрацiя дослiду "Термiчний вибух", коли до рiдкого азоту додали гарячу воду i пролунав справжнiй вибух.

"Мендєлєєв в шоці!", – прокоментував видовищні досліди з хімії один із учасників заходу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here