Тисячі відпочивальників приїжджають на Дружбівський кар’єр з усіх куточків України після публікацій фото із нової туристичної локації, яку вже прозвали житомирським Памуккале. Кар’єр зацікавив і дайверів зі столиці.
Переконалася у популярності нової локації і кореспондентка “Першого житомирського“.
Кварцитові гори, бірюзового кольору вода, старий ліс і майже дика природа – це сьогодні Дружбівський кар’єр із пляжем “каньйон”.
Їхати до місцевих Мальдів (як ще їх називають) – 150 кілометрів від Житомира, що по часу, враховуючи стан доріг, буде 2-2,5 години. Автобуси напряму туди не їздять.
По обидва боки траси відпочивальники часто зупиняються, щоб зробити фото у соняхах.

Орієнтуватися можна на село Радовель (саме сюди їдуть працювати не лише з України, а й різних куточків світу) Олевського району.
Після того, як минете Радовель, хороша дорога закінчиться, до смт Дружба – каміння та ями. Неподалік від водойми простягається справжній зелений тунель, як “тунель кохання” на Рівненщині.
Навігатор вперто повідомляє, що ви прибули на місце призначення. Однак навкруги тиша і ліс. Якщо розгледіли пагорби – йдіть туди, звідти розкривається мальовничий краєвид: білі скелі і бірюзова вода.
Парковка, організована самими відпочивальниками, – за смт Дружба, зверху на скелях. У вихідні вона майже повністю заставлена автівками.

Відпочивають тут по-різному: купаються і засмагають, фотографуються і досліджують скелі, готують і встановлюють палатки.
Самі ж відпочивальники захопливо розповідають про це місце:
“Була у Залізничному порту – море заповнене медузами. Гроші викинуті на вітер. А тут чиста магія, краса не гірше, ніж у Туреччині. Майже “все включено”, тільки до місцевого магазина далеко (жартує, – ред.). Їхали з Києва. Дороги, звісно, не ідеальні, але і місце нове. Тепер ніяких морів”, – говорить жителька столиці Олена.

“Ми з Білокорович, що в Олевському районі. Дізналися з інтернету, хоч і живемо не далеко. Стало цікаво, чкурнули сюди і не пожалкували. Очам не віриться, що така краса тут, на Житомирщині”, – розповідає відпочивальниця Тетяна.
“Я із Херсону. Наші моря не в ідеальному стані, медуз багато та і набридло вже. А тут час зупинився, хочеться купатися, засмагати, тіло і душа відпочиває”, – ділиться враженнями Катерина.
Житомиряни теж у неділю 8 серпня були на цьому кар’єрі. Зокрема, житомирянка Галина приїхала з сім’єю:
“Усім задоволені! Тут, не наче в Греції, так само гарно і хочеться насолодитися такою красою”.
“Я з Житомира. Прочитав, новину в інтернеті про це чудове місце. Зібрав друзів, і приїхали. Не шкодую, вже покупався, водичка супер. Тепер буду приїжджати сюди частенько. Чудове місце для того, щоб відпочити від міської метушні”, – ділиться житомирян Олег.

Навіть з жителі Дніпра, надивившись фото, приїхали на Житомирщину.
“Ми з Дніпра, побачили в інтернеті світлини і приїхали. Тепер, кайфуємо від такої краси. І чому Житомирщина ховала таку красу?”, – говорить Дмитро.
“Ніколи не думала, що на Житомирщині знайду місце, яке складе конкуренцію грецьким краєвидам. Тепер, будемо приїжджати сюди зі столиці на вихідні з палаткою”, – ділиться планами Олена.
“Ми натрапили на світлини у Фейсбуці й одразу загорілися бажанням поїхати. Були за кордоном, скажу, що сьогодні в Україні побачили більше, ніж за її межами. Тут вперше і точно не востаннє”, – говорить житель Бучі Андрій.

Місцеві жителі бідкаються про те, що такий раптовий наплив туристів призведе до засмічення території та забруднення води.
“Раніше це була калюжа. Води мало було, та і красою це місце не вирізнялося. Проте, цього року вода піднялася і стало прекрасно. Дивлюся, в останній тиждень: машина за машиною. Вчора з сім’єю приїхали поплавати, а людей сотні. Все автівками обставили. Багато палаток, вже сміття на березі лежить, пляшки. Шкода, що деякі люди не дбають про свої скарби. Візьми сміттєвий пакет та викинь, а не в воду чи на околиці. Не варто нищити! Нехай собі буде така краса, самій любо прийти та насолодитися. Тому прошу Вас, шановні відпочивальники прошу: привозьте сміттєві пакети і забирайте сміття, дотримуйтеся чистоти – це ж диво Житомирщині, яке варто зберегти”, – скаржиться жителька смт Дружба Галина.


Крім туристів, на пляжі і дайвери столичного дайвінг-центруArgodive, які досліджували підводний світ кар’єру.
“Рік тому це була звичайна калюжка. Глибина 16 метрів. Кар’єр на вигляд молодий, років 32. На дні нічого особливого: каміння, ялинки та берізки. Детальніше можна буде подивитися у нашому фільмі, який вийде через місяць. Хоча, навряд чи тут щось цікаве на дні знайдемо”.
Даййвери і місцеві розповіли “Першому житомирському” про інші не менші цікаві місця поруч. Про ще один кар’єр із горою-насипом розкажемо в наступному матеріалі.
Читайте також: Кар’єр із бірюзовою водою за 100 км від Києва і Житомира – ще одна локація для туристів