5 лікарень перепрофілюють в області для лікування хворих на коронавірус. У Житомирі вже готують план розгортання мобільних госпіталів.
Термінова нарада через рекордну кількістю хворих – 707 випадків за минулу добу – пройшла в ОДА 1 листопада.
Губернатор, мер, представники поліції, Держспоживслужби, медики вирішували, як мобілізувати ресурси і забезпечити ефективну роботу медичних закладів області. Адже найближчим часом в області очікують зростання кількості хворих в арифметичній прогресії. Нині ж кількість викликів екстреної допомоги через COVID-19 становить 130 на добу.
"За даними обласного лабораторного центру, у найближчі тижні нас може очікувати збільшення кількості хворих у арифметичній прогресії. Вже зараз кількість зразків, що надходять щодня для дослідження перевищують технічні можливості лабцентру, які становлять близько 1400 досліджень на добу… Розглядається можливість на період загострення ситуації, об’єднати зусилля лабораторії у дитячій поліклініці в Житомирі, регіональної державної лабораторії Держспоживслужби та обласного лабцентру в боротьбі з COVID-19", – написав у Фейсбук губернатор Бунечко.
Через різке збільшення кількості хворих на Житомирщині вирішили перепрофілювання 5 лікарень в області під лікування хворих з COVID-19 (лікарню №2 ім. В.П.Павлусенка в Житомирі, Житомирську центральну районну лікарню, Бердичівську міську лікарню, Коростенську центральну районну лікарню та Малинську міську лікарню).
Також в області розробляють план облаштування мобільних госпіталів у Житомирі та створення так званої «буферної зони», де будуть перебувати пацієнти з підозрою на коронавірусну інфекцію, стан здоров’я яких не потребує кисневої підтримки. Це дозволить розвантажити лікарні, що лікують хворих на коронавірус та ефективно використовувати наявні ліжка, обладнані доступом до кисню. Найближчим часом буде визначено, які інші, немедичні об’єкти будуть задіяні.
В ОДА повідомляють, що ведуть роботу щодо додаткового медперсоналу з різних лікарень та закладів вищої освіти області.