Виконком погодив закупівлю обладнання на 30 млн грн для лікарні №2 у Житомирі

108
0

Закупівлю медобладнання на 30 млн грн для лікарні №2 Житомира погодили на засіданні виконкому 11 вересня. Ці кошти є власними фінансами лікарні. 

Про це повідомив міський голова Сергій Сухомлин. 

За його словами, це питання потребує негайного вирішення, оскільки виникла можливість найняти 6 висококваліфікованих нейрохірургів, яких місто не може втратити.

“Друга лікарня за рахунок своїх коштів планує закупити обладнання на 30 мільйонів гривень для нейрохірургії. Також їм потрібно ще ангіограф, який коштує близько 30 мільйонів гривень. Чому вже сьогодні? Тому що з’явилися ще 6 лікарів, висококваліфікованих нейрохірургів, які готові перейти працювати до нас в лікарню, яких ми можемо просто втратити. Якщо у нас буде новий проєкт зі створення великого нейрохірургічного відділення, ми перенесемо це обладнання до нього. Але зараз ні хворі, ні лікарі не можуть чекати, тому сьогодні у другій лікарні ми починаємо робити відділення нейрохірургії на базі існуючих приміщень і запускаємо його, а далі по плану”, – розповів Сухомлин.

На запитання журналіста Першого житомирського щодо того, чи є закупівля обладнання кроком до до створення великого відділення нейрохірургії на базі лікарні №2 Сухомлин відповів ствердно:

“Фактично так. На сьогодні ми закупимо обладнання, яке буде встановлюватися після проведення ремонту в приміщеннях другої міської лікарні. Проєкти, де ми хочемо побудувати нові відділення онкології та нейрохірургії, цей проєкт не передбачає обладнання для нейрохірургії, воно буде закуповуватися за рахунок лікарні, можливо, частково за рахунок бюджету міста. Тому фактично сьогодні це старт. Через пів року відкриємо відділення, а після побудови нового великого відділення фактично перенесемо обладнання туди”.

Також міський голова пояснив причини розміщення можливих нових відділень на базі міської лікарні №2. Він зауважив, що це рішення визначається спеціалізацією лікарні та змогою ефективно використовувати наявних фахівців, які вже мають досвід роботи з відповідним обладнанням.

“Першу міську ми теж покращували. У свій час ми закуповували і для них дороговартісне обладнання. Все залежить від спеціалізації лікарні. Перша лікарня – це трохи інша спеціалізація, але там теж буде ремонт приміщень у цьому році та наступному та багато чого іншого. Все залежить від людей, які працюють. Якщо з’являється колектив, який хоче реалізувати амбіційний проєкт, ми готові його підтримати. В першу чергу все залежить від людей. Ну і це більше спеціалізація другої міської лікарні. Тим більше там є вже фахівці, які працюють на ангіографі, пройшли навчання у Тодурова, і вони вже вміють це робити, і саме головне – вони показали свою ефективність. Я вже наводив цифри. У нас на одному апараті робиться більше операцій, ніж в інших закладах на двох. Це говорить про ефективність”, – акцентував Сергій Сухомлин.

Нагадуємо, що під час пресконференції міський голова Житомира, розповів про розробку проекта зі створення великого відділення онкології та відділення нейрохірургії, яке хочуть створити на базі міської лікарні №2.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here