Головна Екологія Проблема очищення фільтрату на сміттєвому полігоні. Шляхи вирішення

Проблема очищення фільтрату на сміттєвому полігоні. Шляхи вирішення

501
0

25 жовтня на засіданні депутатської комісії начальник управління житлового господарства, Андрій Гуменюк, представив плани закупівлі спеціальної контейнерної установки для очищення фільтрату, спрямовані на покращення екологічної ситуації на сміттєвому полігоні.

Фільтрат – Це рідина, яка містить розчинені речовини з відходів та може бути досить шкідливою для навколишнього середовища, якщо вона не видаляється або не обробляється належним чином.


На сміттєвому полігоні накопичується значна кількість такого фільтрату. Першочергово це пов’язано з тим, що полігон розташований на місці колишнього глиняного кар’єру. Фактично глиняна ділянка, де розташований полігон, погано відводить воду, що призводить до накопичення фільтрату у ставках відстійниках. Під час значних опадів виникає ризик переливання цього фільтрату за межі полігону, що може призвести до серйозного забруднення водних джерел та земельних угідь. Тому ця проблема стає надзвичайно актуальною, враховуючи можливі наслідки для навколишнього середовища й здоров’я мешканців.

Ми поспілкувалися з головним інженером КАТП 0628 та запитали про цю проблему та потенційні шляхи її вирішення. За його словами комунальника, контейнерна установка працює на основі зворотного осмосу, що дозволяє очищати фільтратні води у співвідношенні 70/30 відсотків. Установка виділяє 70% чистої води, яка є придатною для скиду у зовнішні водні джерела. У той же час залишок у 30%, це концентрат, який потрібно буде транспортувати за допомогою насосних станцій на територію полігону для подальшого випаровування, додає Андрій.

“Вартість однієї установки становить 1 мільйон євро. Ціна залежить від потужності. Спочатку планується провести проектні роботи та визначити потужність і наповненість цієї модульної установки. Така установка фактично є контейнером закритого типу, який просто під’єднується до джерела електропостачання, додаються трубопроводи для подачі забрудженої води, виходу очищеної рідини та концентрату. Для нашого полігону потрібно близько двох таких установок. Але почати потрібно хоча б з однієї.”


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here