Робота садівника – це цікаво і прибутково? Історія Романа Зінкевича

761

Багатьом з нас хоч раз у житті доводилось працювати з рослинами. На городі, у саду, на полях тощо. Та чи може ця робота бути цікавою, захоплюючою та ще й прибутковою. Історія Романа Зінкевича – житомирянина, садівника, блогера і просто фаната своєї справи показує, що так. Днями, у ботанічному саду Житомира Роман провів для своїх студентів та підписників майстерклас зі стрижки рослин та топіарного мистецтва. Він показав та розповів про інструменти, які застосовуються у роботі садівника, а також продемонстрував приклад, як із звичайного куща можна створити фігури, подібні до різних предметів.

Перший Житомирський також завітав на цей захід, щоб безпосередньо поспілкуватись із Романом, і отримати відповідь на поставлене у заголовку запитання: “Чи може бути робота з рослинами цікавою і прибутковою?”.

Роман Зінкевич розповів, що займатись своєю діяльністю він розпочав ще у студентські роки, коли викладач запропонував йому з одногрупниками спробувати попрацювати на одній із ділянок, яка потребує обслуговування. Він згодився, і поступово спектр його робіт та однодумців розширювався, приносячи дедалі більше задоволення і прибутку. Роман говорить, що не розмежовує для себе садівництво як хоббі чи роботу, а розглядає це все у комплексі:

“Це і робота, і хоббі, і заняття, яке мені подобається, яке я люблю – все в одному. До війни у нас був один напрямок, ми здебільшого займались озелененням, робили рулонні і посівні газони, посадки рослин, влаштування клумб, багато чого. Займались усім, хотіли займатись.

Станом на зараз, у мене є помічник і ми займаємось обслуговуванням ділянок, у нас є близько 12 ділянок на постійне обслуговування, тобто весь спектр робіт, який необхідний, з квітня по кінець осені, ми проводимо. Покоси газону, стрижка рослин, хімобробки, тобто загальний догляд”.

Окрім повсякденного набору робіт з обслуговування, щопонеділка та щочетверга садівник також займається топіарним мистецтвом – вистригання із рослинни у звичному її вигляді якоїсь фігури чи предмету:

“Є звичайна стрижка рослин, коли ми вистригаємо шось банальне, якісь кульки чи шось подібне. А є топіарне мистецтво – це коли у нас уже вмикається фантазія і за допомогою своєї фантазії, навичок та інструменту ви втілюєте це в якісь чудові, неперевершені, цікаві форми, вистригаючи це все з рослин. Це можуть бути які завгодно форми, так як бачите ви”.

Щоб розбавити рутинність своєї роботи Роман також активно веде соцмережі, зокрема TikTok. Зізнається, до такої ініціативи його підштовхнула дружина, яка порадила та наполягла, щоб чоловік почав фіксувати та розповідати про свою діяльність на камеру, адже це може зацікавити інших. Отримавши після першого опублікованого відео певний притік популярності, чоловік відчув, що це справді може приносити свої плоди у всіх сферах:

“Вона мене наполегливо так підштовхнула (прим. сміється), каже: “Давай, у тебе вийде, почни знімати! Тебе будуть дивитися”. Я завантажив перше відео, це була обрізка плодових, зима. І воно залетіло на 100 тисяч, я прийшов дивлюсь, у мене 500 сповіщень у тік-тоці, і так все почалось. Потім ще у фейсбук почав заливати, і відносно нещодавно ще й в інстаграм.

Перше, я на цьому заробляю, за рахунок того, що у мене багато замовлень, саме з соцмереж. Дуже багато замовлень.

Друге – різні знижки. Різні бренди інструментів дають свої знижки, тобто якщо можна купити щось дешевше, то приємно звичайно. Ну і знаєте, коли ви працюєте на публіку, ви не можете робити це якось погано, ви вже повинні відповідати, ви щось зробили гарно – повинні відповідати, і більше, більше, й більше. І це якось підштовхує, щоб рости у цьому плані, розвиватися, хотіти бути кращим”.

Пояснюючи, чому він обрав садівництво, Роман Зінкевич називає себе “виконавцем” за архетипом, тому найбільше задоволення він отримує від власне процесу роботи з рослиною та інструментом, повністю занурюючись в себе. Та окрім цього, додаткого натхення додає і той факт, що його улюблена справа приносить йому фінансове благополуччя. Однак чоловік додає, що у його роботі є і ряд труднощів, з якими доводиться зіштовхуватись, адже подібна праця є фізично складною, фінасово затратною та доволі кропіткою.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here