Home Економіка Житомирщина виробляє найбільше гречки в Україні

Житомирщина виробляє найбільше гречки в Україні

184

Земельні ресурси Житомирської області є неабияк сприятливими для вирощування круп’яних культур, зокрема гречки та продовольчого зерна. Тож, різні підприємства нашого регіону активно займаються їх посівом.

Гречка є дуже цінною культурою, повсюдно застосовується як в продовольстві, так і в медицині. Її відходи можуть слугувати також кормом для худоби і птиці.

За обсягами виробництва цієї культури Житомирська область вже четвертий рік поспіль займає перше місце в державі.

Як зазначає пресслужба Житомирської ОВА, у 2023 році посівна площа гречки загалом на Житомирщині складає 25 тис. га., що на 1,1 тис. га. більше, ніж минулоріч.

Згідно з оперативними даними збір гречки розпочався у першій декаді вересня. Станом на 25 вересня 2023 року, площа вже зібраної гречки становить 9,4 тис. га. (37,3% до прогнозу). Зерна ж намолочено уже 11 тис. тонн (на 2,5 тис.тонн більше, ніж за цей же період минулого року), при середній урожайності 11,7 ц/га (+0,4 ц/га до минулого року).

За розрахунками валове виробництво гречки очікується не менше 30 тис. тонн, що повністю забезпечить продовольчі потреби як нашої області, так і інших регіонів країни.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here