Як допомогти безпритульним тваринам взимку

740

З настанням холодів життя безпритульних і покинутих під час війни тварин стає особливо важким. Через мороз та голод смерть у собак настає за 15 годин, у котів – за 6. Як допомогти безпритульним тваринам вижити під час холодів? Ми запитали у директорки комунального підприємства “Центр захисту тварин” Житомирської міської ради Олександри Мельник.

“Варто приділити увагу саме харчуванню, оскільки тварина має бути нагодована, особливо в зимовий період. Тому, якщо є можливість годувати звичайною їжею, а більш теплою і в тому числі наливати відповідно, теж теплу воду. Якщо є можливість пускати і погрітися більше холодний такий період саме морозний в заклади, під’їзди також це буде хороша допомога і підтримка. Якщо є можливість десь заприбудинкової зоною зробити певні укриття. Якщо тварина слабка і голодна дійсно достатньо кількох годин, чи вона замерзла на холоді, тому варто за цим слідкувати та не допускати цього.Стерилізувати, щоб не поповнювалися люди безпритульних, біля свого будинку допомагати цим кільком собачкам, котикам з їжею та тимчасовим укриттям”, – розповіла Олександра.

Важливо розуміти, що годування необхідно проводити уважно та з урахуванням специфіки зимових умов, розповідає ветеринарна лікарка КП “Центр захисту тварин” ЖМР Вікторія Терещенко.

“Взагалі безпритульних тварин бажано годувати круглий рік, як і влітку вони потребують їжі, так і взимку, єдине взимку є певні нюанси. Бажано, щоб це була суха їжа у вигляді сухого корму, яка не може замерзнути. Забороняється вигодовувати кістки, є такі власники, які своїм собакам домашнім не вигодовують кістки, але їх збирають, викидаючи на вулицю, думаючи кіски безпритульна собака, щоб поїла. Але це насправді, тим самим люди роблять гірше тварині, тому що кістки можуть нанести велику непоправну шкоду. Наприклад, якщо це курячі кістки трубчасті, вони є гострими. Тварина їх пережовуючи, може собі пошкодити шлунково кишковий тракт, тому що кістки гострі уламки, вони можуть утворити перфорацію. Тобто, наприклад, перерізати кишківник чи той самий стравохід викликаючи таким чином дуже складні наслідки ”.

Підписуйтесь на «Перший Житомирський» у соцмережах:
Telegram
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here