Home Гроші Азаров хоче продавати ліки лише за рецептом

Азаров хоче продавати ліки лише за рецептом

100
Прем’єр Микола Азаров заявляє про необхідність продажу ліків, крім найелементарніших, за рецептами. Про це він сказав на засіданні уряду у середу.
 
"Завдання: запровадити європейську практику, коли ліки (окрім, може, самих елементарних) продаються виключно за рецептом", – сказав він, пише Українська правда.
 
"85% ліків люди купують без призначення лікаря. Орієнтуючись на поради знайомих або рекламу. Тобто, країна охоплена самолікуванням. Але ж давно встановлено, що сприйняття лікарського засобу організмом доволі індивідуальне", – зазначив він.
 
"При одній і тій самій хворобі одному пацієнту препарат допомагає, іншому – ні. Потрібне кваліфіковане рішення лікаря, що саме призначити хворому. Тому призначати ліки, особливо у важких випадках, повинні тільки лікарі", – наголосив прем’єр.
 
Він також зазначив, що уряд починає підготовку до впровадження європейської практики часткової компенсації вартості ліків (в першу чергу "соціальних"), а також введення референтних (тобто, обґрунтованих, справедливих) цін на медикаменти.

"У результаті вартість ліків для населення повинна зменшитись від 20% до 2 разів", – наголосив Азаров. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here