Home Гроші Бутильована вода подорожчає на 50% – ЗМІ

Бутильована вода подорожчає на 50% – ЗМІ

82
Через значний стрибок цін на бензин бутильована вода від початку року подорожчала на 40%, а влітку, враховуючи сезонний фактор, її ціна виросте до 50%, у порівнянні з першим кварталом.
 
Як показало опитування компаній-виробників, сьогодні середні ціни на бутильовану воду з доставкою в Києві становлять від 38 грн до 50 грн за один бутиль, пише Gazeta.ua з посиланням на "Коментарі".
 
При цьому ще рік тому ціни на аналогічну продукцію перебували в діапазоні 22-27 грн.
Вартість самої води, як складової виробництва, зовсім не змінилась. Тарифи на розробку артезіанських свердловин, з яких компанії повинні добувати цю воду, не мінялись уже чотири роки поспіль.
 
Винуватцем цінового стрибка експерти називають нафту й продукти її переробки. Так, за словами президента Асоціації бутильованих вод України Ігоря Пастуха, серед причин на першому місці – паливо, яким заправляють автомобілі, що займаються доставкою.
 
"Подорожчання бензину, солярки і дизеля негативно відбилося на ціні води для кінцевого споживача. Сюди ж додаються і витрати на обслуговування автомобілів", – пояснив він.
Ще однією причиною є зношеність полікарбонатної тари, з якої виготовляються бутилі. Щомісячний відсоток її списання – близько 7% від загальної кількості.
 
Незалежні ж експерти вважають, що у виробників зараз прокинувся не зовсім здоровий апетит.
 
"На несприятливі зовнішні фактори компанії реагують збільшенням цін для кінцевих споживачів. Підняття на 5% однієї зі складових собівартості для кінцевого споживача виливається в додаткові 15% ціни на доставлену воду. В результаті сьогодні столичним виробникам бутиль води обходиться в 10-15 гривень, а продають вони його – по 40-45 гривень", – зауважив директор консалтингової компанії HOD-idea Микола Гуртовенко.
 
Також, за словами фахівця, з працюючих на сьогодні на столичному ринку 70 постачальників бутильованої води, лише півтора десятка мають власні артезіанські свердловини.

"Понад півсотні компаній беруть воду з-під крана і просто проганяють її через установку зворотного осмосу. Спочатку вони отримують дистильовану воду, потім насичують її необхідними солями та мінералами", – розповів Гуртовенко 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here