Home Гроші Через рік в Україні з’явиться Центральний депозитарій

Через рік в Україні з\’явиться Центральний депозитарій

98
0
Сьогодні, 11 жовтня, був опублікований текст закону № 5178-VI Про депозитарну систему України, за яким за рік буде створений Центральний депозитарій.
 
Прийнятий закон набуде чинності через 12 місяців, 11 жовтня 2013 року, повідомляє Корреспондент.
 
Ключовими завданнями закону стане створення централізованої депозитарної системи в Україні, уніфікація принципів та процедур діяльності учасниками депозитарної системи та взаємовідносин між ними.
 
Крім того, нормативний акт усуне поточні недоліки в системі реєстрації прав власності на цінні папери і запропонує прозорі і чіткі схеми розрахунків в угодах з цінними паперами. Також закон повинен вирішити ряд корпоративних конфліктів, які пов’язані з регістром власників іменних цінних паперів.
 
Більш того, прийнятий акт вводить мінімальні вимоги до статутного капіталу Центрального депозитарію в розмірі 100 млн грн. До того ж, частина Нацбанку повинна становити не менше 25%+1 акція. Закон буде регулювати його виняткові повноваження, підстави призначення тимчасової адміністрації нової організації, вимоги до його статуту і узгодження його правок, механізми формування управління Центральним депозитарієм, а також схеми прийняття рішень.
 
Також передбачені схеми співпраці Центрального депозитарію та депозитарних установ із забезпечення депозитарного обслуговування обігу цінних паперів в Україні, в тому числі порядку складання та надання реєстру власників іменних цінних паперів.
 
Встановлено механізми захисту від розкриття і розголошення інформації з системи депозитарного обліку емісійних цінних паперів. Також вводяться електронний документообіг та електронний цифровий підпис між професійними учасниками депозитарної системи України, в тому числі щодо прав власності на цінні папери.

Як повідомлялося раніше, фондовий ринок зіткнувся з черговою загрозою своєму існуванню – власники акцій в умовах низької ліквідності ринку і дефіциту покупців почали масово вимагати у емітентів викупу паперів за ринковою ціною. 

 

Previous articleПід час пожежі у будинку загинув чоловік
Next articleХабарника Держкомзему засудили до 3 років тюрми

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here