Головна Гроші Чоловік викрав доньку у дружини і не віддає її понад рік. ВІДЕО

Чоловік викрав доньку у дружини і не віддає її понад рік. ВІДЕО

206
0

На Житомирщині мати півтора роки бореться за право, щоб її донька жила з нею. Її колишній чоловік викрав дитину і не дає навіть, бачитися.

Попри рішення суду повернути доньку, чоловік дитину матері не віддає, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Віталія свою дворічну донечку востаннє бачила три тижні тому через вікно. Колишній чоловік не підпускає її до дитини, каже жінка.

Віталія Єфименко розлучилася з чоловіком два роки тому. У них є спільна дитина – донечка Саша. Після розлучення дівчинка жила з нею, але чоловік під приводом примирення приїхав до неї і викрав дитину, запевняє Віталія. "Сказав, що візьме дитину на руки і вони чекатиму на мене на вулиці. Я навіть не думала, що коли я вийду з квартири на вулицю, то не побачу нікого", – згадує жінка.

Відтоді колишній чоловік не відповідає на дзвінки і не дозволяє наближатися до дитини. Жінка звернулася до суду. Там постановили, що дівчинка має жити з мамою, але колишній її все одно не віддає. Усі намагання виконавців забрати дитину від батька не закінчуються успіхом. "Батько не виконує рішення суду", – каже керівниця служби в справах дітей Коростенської міськради Людмила Фіцай.

Мати півтора року бореться за право, щоб її донька жила з нею. Запевняє – її колишній чоловік викрав дитину і не дає їм бачитися. Жінка дійшла аж до Верховного суду. Але батько – його рішення на користь матері – просто не виконує. Виконавці, поліція та служба захисту дітей запевняють, що також безсилі. Докладніше – у сюжеті.  

ТСН разом з виконавціями, поліцією та службою в справах дітей приїхали до будинку чоловіка. Спочатку він двері відчиняє, але до дитини не пускає. Після півгодинних перемов, чоловік пускає в дім лише виконавця. Представник служби в справах дітей каже, що не раз перевіряли умови проживання дівчинки. Вона всім забезпечена, але певні, що батько тримає її в ізоляції. "Ми розуміємо, що дитина ізольована, вона не спілкується зі своїм оточенням, батькоізолює повністю дитину", – розповіла керівниця служби в справах дітей Коростенської міськради Людмила Фіцай.

Батько це категорично заперечує і, попри рішення суду, добровільно передавати дівчинку матері відмовляється. Силоміць забрати дитину не мають права, кажуть виконавці.

У поліції проти батька відкрили провадження. За невиконання рішення суду він має сплатити штраф у пять тисяч грн, утім, поки він нічого не сплатив.

Як виконати рішення суду, якщо батько не віддає добровільно дитину матері, не знають і в службі захисту дітей. Кажуть, що закон такого не передбачив. "Не розписаний механізм до кінця в нашому законодавстві. Там треба, щоб батько добровільно віддав і щоб не було з боку виконавчої насильства", – пояснила Людмила Фіцай.

Своєю чергою, адвокати запевняють, що такі механізми є. Більше того батька можуть запроторити за ґрати на три роки, а службовців, що не можуть виконати вирок суду – позбавити посад. "Мати має право вимагати залучення такого батька, щоб його посадили до в’язниці на термін до трьох років. У поліції і судового виконавця є необхідні методи. Вони повинні притягнуто до дисциплінарної відповідальності: догана, позбавлення премії, можливо, повинні бути звільнені", – каже адвокат Роман Марченко.

Наразі батько намагається подати апеляцію на рішення суду про примусове відібрання дитини. Матір упевнена, що колишній робить усе для того, аби затягти справу, і збирається боротися за дитину до кінця. 


 


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here