Home Гроші Держава хоче забрати в селян худобу на м’ясо

Держава хоче забрати в селян худобу на м\’ясо

126

Відтепер фермери, власники селянських господарств та члени сільгоспкооперативів зможуть отримувати від держави дотацію за здану на м’ясопереробні підприємства худобу, пише Урядовий портал.

Такий новий напрямок державної підтримки селян сприятиме збільшенню надходження м’яса на переробку. Окрім того, забезпечить надходження додаткових коштів у господарства селян. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«У 2012 році господарствами населення здано на забій 45% вирощеної в Україні худоби та птиці у живій вазі, при цьому на переробні підприємства від цього обсягу надійшло тільки 48%. Саме для того, щоб збільшити продаж худоби від господарств населення на переробні підприємства, цього року ми й розпочинаємо виплату дотації за здачу ВРХ та свиней. Цей новий напрямок державної підтримки є актуальним як у контексті розвитку кооперативного руху, так і для збільшення виробництва м’яса. Адже така дотація здійснюється паралельно з виплатою за збереження та утримання молодняку ВРХ», − зауважив Микола Присяжнюк.

Зі слів Міністра, стимулювання прямої реалізації важковагової худоби переробним підприємствам особливо вигідне для фермерів та учасників кооперативних об’єднань. Адже це зацікавлює селян формувати партії худоби для здачі на переробку. Окрім того, така форма підтримки сприятиме організації замкненого циклу виробництва у тваринництві шляхом розвитку кооперації.

«Держава розробила необхідні умови для отримання цієї дотації. По-перше, худоба має обов’язково бути ідентифікованою спеціалістом ветеринарної медицини, що посилить контроль за якістю та безпечністю м’яса. По-друге, оформлення та видача необхідних документів є безкоштовними. І по-третє, не потрібно збирати багато папірців – перелік необхідних документів максимально скорочено», − додав Микола Присяжнюк.

Детальніше про те, кому надається дотація, який її розмір та які необхідно подавати документи для її отримання, можна довідатися на сайті міністерства.

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here