Головна Гроші Експерти розповіли, що чекати від гривні та долара

Експерти розповіли, що чекати від гривні та долара

97
0
В понеділок, 30 січня, гривня на міжбанку рекордно для поточного року зміцнилась, видавши показник 8,03 за долар. Таким фактом зміцнення нацвалюти НБУ демонструє те, що неодноразово декларував: обвалу української валюти не буде. 
 
Все це відбувається на тлі існуючої вже кілька місяців кампанії з ослаблення гривні. У пресі та інтернеті регулярно з’являються статті експертів, які пророкують обвал нацвалюти. Їхні аргументи – обвалений до 10-12 грн за долар курс допоможе краще впоратися з другою хвилею кризи, пише Сегодня, повідомляє ТСН.ua. 
 
Аргументи влади в особі Нацбанку – стабільний курс сприяє залученню інвесторів, а обвал гривні не вирішує жодної з проблем. Падіння гривні наразі може спровокувати три фактори. 
 
Перший – друга хвиля кризи, яка призведе до падіння попиту на головну експортну продукцію України – метал. Логіка проста: менше продано – менше отримано інвалюти – значить треба обвалити гривню до 10-12 за долар, щоб усередині країни після переведення виручки в гривні заробіток вийшов на колишньому рівні. 
 
Другий – значне перевищення кількості імпорту над експортом. В 2011-м мінус зовнішньоторговельного балансу був на рівні 11-12 мільярдів доларів, а чотири роки тому, коли гривня різко обвалилась, становив 16 мільярдів доларів. 
 
Третій – значне скорочення державних резервів. Якщо брати весь 2011 рік, все не виглядає критично: втрати резервів склали близько 3 мільярди доларів. Однак ситуація у вересні-грудні була не найкращою: НБУ довелося продати більше 7 мільярдів доларів. Дві основні причини: девальваційні очікування населення, яке прагнуло вільні кошти переводити в валюту, а також необхідність розплачуватися за зовнішніми боргами. 
 
За стабільну гривню також є декілька аргументів. Банки вже навчені досвідом першої кризи, тому тепер знають як реагувати на такі виклики. Плюс заборона кредитування в іноземній валюті призвела до того, що банкам стало цікавіше працювати з гривнею, і долари вони привертають дуже слабо. 
 
Інший аргумент – політичний. Якщо долар різко подорожчає, за ним виростуть ціни у гривні на усі імпортні товари. Зазвичай за імпортом підтягуються і вітчизняні вироби. Якщо таке станеться, то значно погіршиться рівень життя населення, що нинішня влада перед виборами не допустить. 
 
Нагадаємо, Кабінет міністрів очікує, що у поточному році долар подорожчає на 10 коп. до 8,1 гривні. Такі дані оприлюднив прем’єр-міністр Микола Азаров на підсумковій прес-конференції. 
 

Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here