Home Гроші Іномарки подорожчають майже на 10% – експерт

Іномарки подорожчають майже на 10% – експерт

106

Якщо Кабмін таки запровадить нові підвищені мита на імпортні автомобілі, їх ціна в автосалонах виросте на 8%.

Саме подорожчання буде розтягнутим у часі і торкнеться близько 70% представлених на ринку автомобілів, вважає гендиректор "ВіДі Авто Менеджмент Груп" Артем Ткаченко.

"Можна сказати, що подорожчання буде тотальним. Сьогодні ціни на деякі авто в Україні нижчі, ніж в Росії чи навіть Японії. Тому говорити, що наші імпортери і дилери зможуть погасити цей фактор за рахунок своєї рентабельності, навряд чи можливо. Подорожчання може досягти близько 8%. В цифрах це дуже багато. Якщо зараз автомобіль коштує близько 160 тисяч гривень, то після підвищення мит він може коштувати до 200 тисяч", – зазначив експерт, повідомляє ТСН з посиланням на "ЛІГАБізнесІнформ".

За його словами, рішення міжвідомчої комісії щодо введення спецмита на іномарки вже прийняте, але поки не оголошене у зв’язку з проведенням консультацій з СОТ та Росією. Мова йде про збільшення мита на 6,5% на автомобілі об’ємом від 1 до 1,5 літра і на 15,1% – об’ємом 1,5-2,2 літра.

"Однак потрібно було робити навпаки – спочатку з усіма узгодити і тільки потім вирішувати. Тим самим прийняте рішення викликало деякі сумніви. Нам точно відомо, що ухвалене рішення не було погоджено ні з ким із зацікавлених сторін.

Крім того, є позиція всередині країни, органів влади, яка відображає невпевненість в тому, що ці мита треба піднімати", – говорить експерт. Ткаченко також на голосив, що рішення щодо мит було прийняте з порушеннями: перше – рішення прийняте, але не опубліковане, друге – рішення прийняте, але не було згоди, не отримано добро від СОТ, Росії, Японії.

За словами фахівця, якщо дане мито буде прийняте, – подорожчають машини, в результаті чого постраждають звичайні громадяни і ринок в цілому; відповідні санкції з боку СОТ – для того щоб захищати українських автовиробників, країна поставить під загрозу всі інші сектори економіки України, зокрема аграрний сектор і металургію.

Нагадаємо, на минулому тижні стало відомо, що Міжвідомча комісія з зовнішньої торгівлі прийняла рішення про підвищення мит на імпортні автомобілі. Однак документ ще не опублікований в "Урядовому кур’єрі" і не набув чинності. Також не відомі ставки спецмита.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here