Головна Гроші Кабмін доручив місцевій владі знизити ціни на зріджений газ

Кабмін доручив місцевій владі знизити ціни на зріджений газ

106
0

Протягом тижня роздрібні ціни для населення на зріджений газ повинні бути кардинально зменшені, заявив у вівторок перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на селекторній нараді з керівниками усіх регіонів України.

Про це Корреспондент.biz повідомила прес-служба Першого віце-прем’єр-міністра України.

За його словами, останнім часом роздрібні ціни постачальних компаній перевищують оптові в 2,2 – 6,5 разу. Андрій Клюєв повідомив, що в травні було проведено спеціалізований аукціон, на якому були реалізовані планові обсяги зрідженого газу за травень-грудень 2011 року за ціною 2130 грн. за тонну (192,3 тис.т). Якщо оптова ціна 1-го балону зрідженого газу склала 44,73 грн., то роздрібна ціна ніяк не може бути вищою 90-100 грн., заявив він.

Водночас, зазначив Перший віце-прем’єр-міністр, спостерігається підвищення максимальних роздрібних цін на газ зріджений в 15 регіонах. За його даними, наприклад, в Черкаській області балон коштує 98,90 грн., а найвищі ціни – в Херсонській, де ціна балона досягла 291,67 грн.

Високий рівень роздрібних цін також зафіксований в Криму (250,00 грн.), Одеській області (204,54 грн.) та в Севастополі (195,00 грн. за 1 балон), повідомив Андрій Клюєв.

Він доручив Мінекономрозвитку протягом доби проаналізувати складові ціни балона зрідженого газу, реалізованого для потреб населення, в розрізі регіонів та за результатами визначити обґрунтовану граничну ціну.

НАК Нафтогаз України також протягом доби повинен проаналізувати потреби в зрідженому газі всіх регіонів, заявив Андрій Клюєв.

Обласним адміністраціям, Раді Міністрів Криму, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям Перший віце-прем’єр-міністр доручив вжити термінових заходів щодо зменшення роздрібних цін.

"Яке право ви маєте допускати таку ситуацію? Це ж знущання над нашими громадянами! Протягом тижня ціна повинна бути приведена до обґрунтованого рівня. Якщо хтось вирішив нагріти руки на нашому населенні, ми будемо знати прізвища. Якщо це безгосподарність конкретних керівників, вони повинні за це відповідати", – заявив перший заступник керівника Уряду України.

Андрій Клюєв також доручив Антимонопольному комітету провести перевірку дій учасників ринку.

Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here