Home Гроші Кількість безробітних на Житомирщині зменшилась майже на 20%

Кількість безробітних на Житомирщині зменшилась майже на 20%

В Житомирській області початок 2017 року на ринку праці характеризується позитивною динамікою.

Про це інформують в службі зайнятості.

На третину зросла кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, та кількість поданих ними вакансій: у січні-лютому цього року 2,8 тис. підприємств, установ та організацій області заявили службі зайнятості про потребу у 9203 працівниках для заповнення вільних робочих місць, що на 2240 більше, ніж торік за ці два місяці. Кількість пропозицій роботи найбільше зросла у Романівському, Коростишівському, Баранівському і Попільнянському центрах зайнятості. 

Відповідно зросла і кількість жителів області, які були забезпечені роботою: стали зайнятими упродовж двох місяців майже 5,5 тис. осіб, що на 30% більше у порівнянні з 2016 роком.

При цьому 72% працевлаштованих отримали роботу оперативно до надання статусу безробітного. На 3 тис. осіб зменшилась чисельність осіб, які отримували допомогу по безробіттю: у січні-лютому цього року 14,5 тис. осіб мали матеріальну підтримку на час пошуку роботи, середній розмір якої складав близько 1759 грн.

Загалом у січні-лютому 2017 року мали статус безробітного 22 тис. жителів Житомирщини, що на 4,9 тис. менше, ніж за цей період рік тому. З-поміж районів області найсуттєвіше кількість безробітних зменшилась у Брусилівському і Житомирському та в у м. Житомир (на третину), а також у Новоград-Волинському, Радомишльському, Бердичівському та Баранівському районах (на чверть).

За станом на 1 березня 2017 року на обліку в центрах зайнятості перебувало 17,9 тис. безробітних громадян, серед них: 9,3 тис. осіб становили жінки, 6,5 тис. осіб – молодь у віці до 35 років, 7,3 тис. осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, 1,2 тис. осіб з обмеженими фізичними можливостями, 1,3 тис. – учасники АТО.

На 1 вакансію у середньому по Житомирській області претендувало 8 осіб (на 1 березня 2016 року – 13 осіб).

Надлишок на ринку праці області продавців продовольчих товарів, водіїв, бухгалтерів, кухарів, медсестер, працівників без професії – чисельність безробітних, які шукали роботу, в рази перевищує кількість вакансій.

У дефіциті державні виконавці, електрогазозварники, швачки, верстатники, водії тролейбуса, токарі, закрійники, слідчі і навіть поліцейські (кількість вакансій у базі даних служби зайнятості перевищує кількість претендентів).