Головна Гроші Китай надасть Білорусі більше мільярда доларів у кредит

Китай надасть Білорусі більше мільярда доларів у кредит

152
0

Білорусь і Ексімбанк Китаю підписали кредитні угоди на суму $ 1,058 млрд для фінансування трьох спільних проектів.

"Сьогодні ми підписали три кредитні угоди з Експортно-імпортним банком Китаю на загальну суму $ 1,058 млрд", – заявив заступник прем’єр-міністра Білорусі Анатолій Тозик у вівторок в Мінську після церемонії підписання. Він наголосив, що ці проекти є дуже важливими і актуальними.

Віце-прем’єр пояснив, що перша угода стосується надання кредиту за проектом будівництва "під ключ" заводу з виробництва сульфатної біленої целюлози на базі ВАТ Світлогорський ЦКК. Проект буде реалізований спільно з китайською корпорацією САМСЕ. Потужність заводу складе 400 тис. тонн продукції на рік. Тозик зазначив, що загальна вартість проекту становить $ 700 млн, китайський кредит – $ 654 млн. "Але не виключено, що і решту прокредитує китайський партнер", – сказав він.

За словами віце-прем’єра, проект будівництва заводу є одночасно імпортозаміщувальним та експортно-орієнтованим проектом. Він пояснив, що потреби Білорусі складають до 200 тис. тонн такої продукції за рік, тому решту обсягу виробництва підприємства передбачається експортувати. "Ми опрацьовуємо питання погашення кредиту шляхом поставки цієї зайвої целюлози", – сказав він, зазначивши, що Китай імпортує значні обсяги цієї продукції.

За словами віце-прем’єра, термін реалізації цього проекту складає два роки, роботу планується розпочати в поточному році. Тозик наголосив, що китайська сторона пропонує вигідні для Білорусі умови кредиту.

Крім того, підписано кредитну угоду з фінансування проекту реконструкції автодороги Жлобин-Гомель. Сума кредитної угоди становить $ 340 млн.

Третя кредитна угода стосується фінансування проекту електрифікації ділянки Білоруської залізниці Жлобин-Осиповичі, сума кредиту становить $ 64 млн. "У Китаю величезний досвід з розвитку залізниць", – наголосив віце-прем’єр, обґрунтовуючи вигоду співробітництва Білорусі та Китаю за цим проектом.

Тозик також повідомив, що Ексімбанк Китаю та Індустріально-комерційний банк Китаю проявляють інтерес до проекту створення китайсько-білоруського індустріального парку. За його словами, передбачаються "багатомільярдні капвкладення в цей проект і участь у ньому відомих компаній".

Нагадаємо, 4 червня антикризовий фонд ЄврАзЕС схвалив виділення кредиту для Білорусі в розмірі 3 мільярдів доларів.

Одна з умов кредиту – приватизація білоруських активів. Зокрема серед можливих угод мова йшла про продаж Газпрому належного Білорусі 50-відсоткового пакета Бєлтрансгазу, вартість якого Мінськ оцінив у $ 2,5 мільярда.

1 червня повідомлялося, що Білорусь має намір залучити кредит МВФ обсягом до $ 8 млрд.

Кореспондент

 

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here