На сесію Житомирської обласної ради приїхали мешканці Коростенського району, які занепокоєні інформацією про те, що у їх районі планується розробка кар’єру з видобутку ільменіту. Хоча питання й не було внесено до порядку денного, та все ж, спочатку під стінам облдержадміністрації, пізніше – у залі засідання, ініціативна група селян разом з депутатом обласної ради Віталіє Науменком, закликали представників депутатського корпусу не допустити надання погодження на розробку кар’єру. За їх словами, ця «депресивна воронка», не тільки зробить рельєф району схожим на Марс та нанесе ніщивний удар по екології довкілля, та ще й збагатить Дмитра Фірташа, який є кінцевим власником кар’єру.
Віталій Науменко, депутат Житомирської обласної ради: «Це буде така собі «депресивна воронка». Представник інвестора розповідає, що цей карєр буде діаметром 2 км і 500 м в глибину. Але мені зробили розрахунки інші інженери подібних підприємств, то за їх висновками, щоб вивести таку воронку на поверхню, вона має бути у радіусі 4 км. А взагалі, згодом, планується розробка кар’єру, а це – 375 га. Буде такий собі Марс у нас. А цинізм цього всього у тому, що кінцевим власником, бенефіціаром є Фірташ, міжнародний злочинець, який під арештом знаходиться».
Запрошена представниця ГО ««Всеукраїнська екологічна ліга» також підтвердила інформацію про жахливі наслідки видобутку ільменіту.
Оксана Коханюк, представниця ГО «Всеукраїнської екологічної ліги»: «Я хотіла наголосити на екологічних наслідках видобування титанових руд. Вони починаються ще із геологорозвідувальних робіт. Тобто, по-перше, це вирубування лісових масивів. Ця проблема і так є актуальною на території Житомирської області та полісся взагалі. По-друге, це шумове забруднення. По-третє, це знищення водоносних горизонтів, зміна руху підземних вод і її забруднення, засолення. І знову ж таки, це знищення родючих шарів ґрунту».
За словами Віталія Науменка, приваблива інформація про те, що цей кар’єр надасть робочі місця, не втішає місцевих жителів та не знімає соціальної напруги, яка з кожним днем зростає.
Віталій Науменко, депутат Житомирської обласної ради: «Нам закидають те, що будуть створені робочі місця. Так от, місцевим людям не потрібна та робота. Вони дуже гарно заробляють на своїх садибах та на поїздках у Київ, де торгують. А взагалі, існує 2 проблеми: с. Болярка та с. Діброва, які хочуть відселити та проблема навколишніх сіл, які залишаться там мешкати».
Селяни ж, у свою чергу, називають «кар’єр» не інакше як біда.
Майя Клименко, депутат Коростенської районної ради: «На нас насувається велика буді. Ця проблема виникла не вчора і не сьогодні. Ця проблема була завжди. Ви тільки зрозумійте, що буде копатися кар’єр глибиною в 500 м і в діаметрі 1,2 км. Це страшні цифри, просто страшно це уявити. Тому, ми сьогодні тут. Ми дуже хочемо, щоб ви нас, почули, зрозуміли та підтримали. І коли будете голосувати, то добре подумали, тому що ви в майбутньому, своїм рішенням, знищити цілий Поліський регіон».
Після довготривалих суперечок та взаємних звинувачень, тему «ільменіту» все ж було закрито Анжелікою Лабунською, яка запевнила присутніх, що дане питання в жодному разі не буде вирішено без попереднього детального вивчення та погодження з депутатами.
Анжеліка Лабунська, голова Житомирської обласної ради: «Це питання буде вивчено професійно. І поки не буде узгоджено і розглянуто це питання, то на сесію воно виноситися не буде. Поки я голова обласної ради, неузгоджене рішення на сесію виноситися не буде. Тому, ви можете не їздити. Я не знаю, хто вам розповідає не правду, але на сесії не буде цього питання».