Home Гроші На Житомирщині злочиннне угрупування нанесло контрабандою лісу збитків на понад 17 млн...

На Житомирщині злочиннне угрупування нанесло контрабандою лісу збитків на понад 17 млн грн

30

Житомирською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно організованої злочинної групи за фактом незаконного переміщення через митний кордон України лісоматеріалів, вчиненого повторно, в особливо великому розмірі, легалізації (відмиванні) коштів, одержаних злочинним шляхом, перевезення і збуту незаконно зрубаного лісу, що спричинило тяжкі наслідки, та підробленні документів і їх використанні (ч. 3 ст. 201-1, ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 246, ч. ч. 3, 4 ст. 358 КК України).

За даними слідства, директор та власник двох столичних фірм організував протягом грудня 2020 – квітня 2023 років постачання до європейської країни незаконно здобутих лісоматеріалів. Допомагали йому у кримінальному бізнесі четверо спільників – бухгалтер, брокер та підприємці.

Обвинувачені постачали немаркований ліс-кругляк на деревообробні підприємства різних областей, у тому числі й Коростенського району, де у промислових масштабах виготовляли пиломатеріали.

Потім на деревну продукцію виготовляли документи щодо законності її походження. Для приховування протиправних дій укладали з різними приватними товариствами та підприємцями фіктивний продаж-купівлю товару. Зокрема, у такій схемі було задіяно понад три десятки суб’єктів господарювання.

На підставі документів з недостовірними даними брокер виготовляв відповідні сертифікати для оформлення товару на митниці та переправлення за кордон.

Розслідуванням установлено, що бізнес-прибуток ОЗГ від незаконно переправлених через митний кордон України лісоматеріалів сягає 43 млн грн. Валютну виручку від контрабанди лісу легалізовували через підконтрольних приватних підприємців.  

За висновками фахівців, державі заподіяно збитків на понад 17 млн грн. Наразі заявлено позов про стягнення з обвинувачених заподіяної шкоди у повному обсязі.

На пиломатеріали та майже 230 соснових колод, вилучені під час обшуку, накладено арешт. Також, задля забезпечення подальшої конфіскації, накладено арешт на приватний будинок, дві квартири, автомобіль та частку у статутному капіталі юридичної особи, що належать підозрюваним.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here