Home Гроші Найнижчі ціни на картоплю на Житомирщині, але вартість овочів знижується у всій...

Найнижчі ціни на картоплю на Житомирщині, але вартість овочів знижується у всій країні

75

Міністерство аграрної політики та продовольства України та Державна служба статистики фіксують зниження цін на овочі. Ситуація на ринку овочів в Україні на сьогодні залишається стабільною. Окрім цього, в країні створені всі передумови, щоб така цінова ситуація збереглася і в подальшому, – інформують в МінАПК.

Ціна на будь-який продукт формується залежно від пропозиції та попиту. Так, протягом останніх років українці почали споживати більше овочів. У 2012 році споживання склало 162 кілограма на особу проти 153,8 у 2011 році. При цьому, пропозиція ринку суттєвих змін не зазнала.

Для того ж, щоб ціна залишалася стабільною, Уряд ініціював низку заходів, спрямованих на розвиток продовольчої інфраструктури. Так, вже зараз в Україні активно працюють 3 оптових ринки сільськогосподарської продукції. Крім того, до 1,4 мільйона тонн збільшилися ємності картоплесховищ, до 0,9 мільйона тонн – овочесховищ. Тобто ринок картоплі та овочів стає все більш організованим − збільшується насичення ринку, усунуто цілу низку посередників у ланцюгах просування продукції.

Поточні роздрібні ціни на картоплю та овочі, за оцінками експертів, є цілком вмотивованими. Водночас, оцінкам консалтингових компаній про зростання оптово-відпускних цін на картоплю та овочі, тобто цін виробників, суперечити не варто. Так, ціни виробників й за даними Міністерства є цілком пристойними та забезпечують достатній рівень економічної ефективності для виробника. Це пов’язано, насамперед, з активізацією зовнішніх споживачів.

На сьогодні можна констатувати, що найвищі ціни, наприклад, на картоплю, зафіксовані в Севастополі − середня ціна − 2,88 грн/кг, та в Києві – 2,49 грн/кг. При цьому, найнижчі ціни на цей вид продукції у Волинській – 1,09 грн/кг, Житомирській – 1,34, Рівненській – 1,42 та Чернігівській областях – 1,44. При цьому, середня ціна по Україні становить 1,82 грн/кг, що на 8,1% нижче від відповідної ціни минулого року.

Ще одним прикладом можуть слугувати ціни на цибулю. Середня її вартість становить 1,85 грн/кг і є на 14,7% нижчою, ніж минулорічна на відповідну дату. Знову ж таки, у Севастополі ріпчаста коштує 2,70 грн/кг, Києві – 2,70 грн, та Донецькій області – 2,69 грн. При цьому в Кіровоградській області – 1,39 грн/кг, Житомирській – 1,50, Волинській – 1,55, та Херсонській – 1,64 грн за 1 кілограм.

Також потрібно підкреслити, що дані Мінагрополітики та Державної служби статистики щодо цінової політики на овочеву продукцію збігаються. Обидві установи фіксують зниження цін.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here