Головна Гроші НБУ обіцяє до кінця року утримувати стабільний курс гривні

НБУ обіцяє до кінця року утримувати стабільний курс гривні

125
0

Курс гривні до долара до кінця 2011 року залишиться стабільним завдяки надійним макроекономічним підставам, заявив керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький.

"Гривня до кінця року буде в районі 8 грн/$ 1. Будь-які коливання не вийдуть значно за цей рівень. Для цього існують надійні макроекономічні підстави", – сказав він агентству Інтерфакс-Україна.

Литвицький зазначив, що інфляція в Україні в 2011 році складе менш як 10%. "Сподіваюся, вона буде менша, ніж у минулому році (9,1% – ІФ)", – додав радник.

Він наголосив, що Нацбанк має всі можливості для відображення будь-яких спекулятивних атак на курс національної валюти.

"Будь-які спроби ситуативних атак на курс будуть погашені. Цінова надійність України збережеться", – заявив Литвицький.

За його прогнозами, Нацбанк продовжить тісну співпрацю з урядом, а Україна в цілому знайде спільну мову з Міжнародним валютним фондом (МВФ) для відновлення фінансування.

"Ми обіцяємо українським громадянам зростання реальних доходів вище, ніж у минулому році. Національний банк готовий відбити будь-які спекулятивні атаки на обмінний курс. Тим, хто сподівається на інше, скажу прямо – не дочекаєтесь", – зауважив керівник групи радників глави НБУ.

Як повідомлялося, міжнародні резерви України у вересні 2011 року скоротилися на 8,5%, або на $ 3,26 млрд – до $ 34,95 млрд.

При цьому негативне сальдо інтервенцій Національного банку України у вересні 2011 року склало $ 1,98 млрд (у серпні воно було позитивним – $ 0,32 млрд), а населення купило у банків валюти на $ 2093,4 млн більше, ніж продало, що стало найгіршим показником з листопада 2008 року.

Це дало підстави низці експертів стверджувати, що в умовах нестабільності на міжнародних фінансових ринках, недостатніх іноземних інвестицій і збереження негативного сальдо у зовнішній торгівлі Нацбанк змушений буде піти на девальвацію національної валюти.

Водночас, за вересень ринковий курс гривні за безготівковими операціями знизився на 0,02% – до 7,9985 грн/$ 1, а за готівковими – на 0,23%, до 8,0407 грн/$ 1.

Офіційний курс гривні у вересні знизився до долара на 0,03% – до 7,9727 грн/$ 1, тоді як до російського рубля і євро гривня зміцнилася відповідно на 9,45% і 5,44% – до 2,5012 грн/RUR10 і 10,8548 грн/EUR1.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here