Home Гроші НКРЕ не має наміру підвищувати ціни на газ для населення цього року

НКРЕ не має наміру підвищувати ціни на газ для населення цього року

129
0

Підвищення цін на газ для населення і теплокомуненерго в поточному році не буде, повідомили в НКРЕ. У зв’язку з цим уряду доведеться скерувати на покриття дефіциту НАК Нафтогаз Україна 10-12 млрд грн.

Крім того, експерти попереджають, що збереження низьких тарифів на газ може заблокувати будь-яку співпрацю України з МВФ, що вкрай небажано в умовах скорочення резервів Нацбанку. У Національній комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) не планують до кінця поточного року підвищувати тарифи на газ для населення і теплокомуненерго (ТКЕ), пообіцяв голова НКРЕ Сергій Тітенко.

Водночас, ціни на газ для промислових споживачів і бюджетних організацій і далі зростатимуть – їх переглянуть за підсумками III кварталу з урахуванням прогнозної вартості ввезеного газу в IV кварталі, зазначає КоммерсантЪ.

Рішення комісії підтримують керівники ТКЕ. Востаннє НКРЕ переглядала вартість газу для населення і теплокомуненерго в липні 2010 року, підвищивши її відразу на 50%. Ціни для ТКЕ зросли до 1309,2 грн за тисячу кубометрів, а для населення, залежно від обсягу споживання й наявності лічильника, – до 725,4-2685,6 грн за тисячу кубометрів. У III кварталі Україна імпортує газ за ціною 2822 грн за тисячу кубометрів.

Як пише газета, відмова від підвищення цін на газ для населення і ТКЕ не дозволить утримати фінансовий дефіцит НАК Нафтогаз Україна на узгодженому з МВФ рівні в 8,5 млрд грн.

Ігнорування вимоги МВФ може зробити неможливим отримання восени чергового траншу кредиту. Про необхідність зовнішньої підтримки говорить той факт, що за травень-червень резерви НБУ знизилися на $ 0,8 млрд. Однак у 2012 році підвищити тарифи буде складніше, ніж зараз, оскільки почнеться підготовка до парламентських виборів, зазначає видання.

За матерiалами: КоммерсантЪ-Украина
 
Previous articleМинуло доби на Житомирщини сталося 2 пожежі
Next articleЖитомирводоканал продовжує відключати боржників від води

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here