Головна Гроші Об’єднана громада має бути фінансово сильною і потужною, – голова Житомирської ОДА

Об’єднана громада має бути фінансово сильною і потужною, – голова Житомирської ОДА

128
0

 Кожна громада має бути фінансово сильною і потужною, тоді буде розвиток в такій ОТГ і люди будуть задоволені процесом децентралізації.


Про це зазначив голова Житомирської ОДА Ігор Гундич під час президії обласної ради  23 липня, коли депутати розглядали питання перспективного плану формування територій громад області.

«Коли розпочинався процес децентралізації, громади отримали можливість об’єднання для того, щоб своїм прикладом показати, яким чином відбувається реформа. Зараз ми йдемо іншим шляхом – не кількістю, а якістю. Щоб не було ситуацій, коли громада не може реалізувати проект, співфінансувати ремонт соціальних закладів. Насамперед об’єднана громада має бути спроможною фінансово для того, щоб потім не страждали люди. Кожна громада має бути фінансово сильною і потужною. Саме тоді буде розвиток в такій ОТГ і люди будуть задоволені процесом децентралізації», – підкреслив Ігор Гундич.

Голова ОДА наголосив на тому, що відповідно до постанови КМУ Житомирська область до 1 серпня має подати перспективний формування територіальних громад, який погодили під час засідання регіональної робочої групи 17 липня.

«До 1 серпня маємо прийняти рішення про перспективний план, де не буде «білих плям». Водночас за наявності рішень сільських рад ми зможемо вносити зміни до перспективного плану. Проблем тут я не бачу, адже ми це робили не один раз», – акцентував Ігор Гундич.
 
Загалом під час президії депутати погодили понад 70 питань, які розглядатимуть на черговій сімнадцятій сесії обласної ради, що відбудеться 26 липня.


Серед питань – зміни до обласного бюджету на 2018 рік, зміни до регіональних програм, затвердження Програми енергоефективності будівель, регіонального Плану реформування системи нституційного догляду і виховання дітей у Житомирській області на 2018-2026 роки, Положення про посвідчення бійця-добровольця АТО, а також комунальні та земельні питання.

Участь у засіданні взяли голова облради Володимир Ширма та його заступники, заступники голови та керівники структурних підрозділів ОДА. Нагадаємо, що Перспективного плану охоплюватиме  об’єднаними громадами 100% питання території Житомирщини.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here