Home Гроші Орендувати ставки для розведення риби буде дешевше: зараз на Житомирщині з 2...

Орендувати ставки для розведення риби буде дешевше: зараз на Житомирщині з 2 тонн риби заробляють 20 тисяч гривень

714

Уряд запропонував в чотири рази знизити ставку орендної плати на земельні ділянки, які використовуються для розведення риби. З 1 січня 2014 року за оренду водних об’єктів підприємства рибного господарства зможуть платити не більше 3% від нормативної оцінки землі, пише Комерсант.

Зараз мінімальна ставка оренди становить 0,9% c 1 га від нормативної оцінки землі, тобто триразовий рівень земельного податку для водного фонду, а максимальна – 12% від нормативу.

З 1 січня 2014 року ставка може бути встановлена ??в розмірі 3%.

Так оренда 1 га землі під ставком, який розташований за межами населеного пункту, в Житомирській області становить 124-1648 грн, у Київській – 192-2560 грн, у Черкаській – 239-3187 грн.

У Держагентстві рибного господарства вчора від коментарів відмовилися, але в пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що орендарі можуть отримувати по 0,5-2 т риби з 1 га водного плеса через два-три роки вирощування. Наприклад, у Житомирській області, реалізувавши цю продукцію, можна виручити 5-20 тис. грн. А впродовж трирічного циклу вирощування риби за оренду землі необхідно сплатити 3,7-50 тис. грн. Такі ставки роблять розведення риби збитковим.

Орендарі зобов’язані платити і за оренду водного об’єкта, і за використання гідротехнічних споруд. Зниження ставки дасть їм кошти на розвиток.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here