Головна Гроші Податкова перевірятиме, де люди беруть гроші на квартири – ЗМІ

Податкова перевірятиме, де люди беруть гроші на квартири – ЗМІ

100
0
Держава вирішила проконтролювати, щоб українці продавали квартири тільки за ринковими цінами і платили відповідні податки.
 
Податкова, в свою чергу, перевірить, звідки саме взялися гроші на дорогу покупку, пише ТСН.
 
Як розповіли у Фонді держмайна, після оцінки вартості житла в БТІ, ціна відрізнялася від ринкової в десятки разів, чим нерідко користувалися при продажі квартир.
 
"Не менше, ніж відсотків 80, мають заниження ціни", – повідомив глава підкомітету ВР з питань податкової та митної політики Андрій Пінчук.
 
За законом, 1% вартості проданого житла людина платить у Пенсійний фонд, ще відсоток – держмито за нотаріальне оформлення. Їх і "платили" саме з інвентаризаційної вартості. В результаті на папері середня вартість проданої квартири в Україну навіть не дотягувала до ста тисяч гривень, і держава втрачала 2,5 млрд грн.
 
Зараз кожен об’єкт по 400-800 грн "обраховують" уже компанії-оценівателі, які підпорядковуються Фонду держмайна. Він до Нового року повинен затвердити мінімальну вартість квадратного метра в різних містах і районах.
 
Поки діє тимчасовий документ-рекомендація, який максимально наближений до ринкової вартості, але за спрощеною системою.
 
"Це обов’язок громадянина, якщо він продає і отримує реально ту суму, 60 тисяч доларів – він повинен з неї сплатити цей податок", – запевняє Пінчук.
 
Натомість депутати запропонували іншу схему, за якою робота оцінювачів контролюватиме ще й податкова. Відповідний законопроект незабаром буде розглядатися в першому читанні.
 
Походження грошей доведеться доводити документально. Порушники будуть нести адміністративну та кримінальну відповідальність. Або ж платити 15-17% вартості покупки як податок.
 
Експерти заявили про можливість того, що новація на час відлякає покупців. Адже для звичайної однокімнатної квартири ціна виросте мінімум на $ 400-1000.
 
І разом з додатковими витратами нововведення принесе і захист від шахраїв. Ті нерідко на папері продавали квартири за копійки, з покупця брали суму в десятки разів більшу. А потім просто анулювали угоду і залишали покупця ні з чим

Gazeta.ua 


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here