Головна Гроші Поліція застерігає не вестися на пропозиції міжнародної фінансової допомоги – діють шахраї

Поліція застерігає не вестися на пропозиції міжнародної фінансової допомоги – діють шахраї

546
0

Посилання у соцмережах та чат-ботах на отримання міжнародної фінансової допомоги з високою вірогідністю можуть бути фейковими. На шахрайські схеми і досі натрапляють жителі Житомирської області.

Поліція закликає бути обережними та не надавати конфіденційні дані. Адже результатом цього може бути втрата власних заощаджень.

“За останні дні поліцейські територіальних підрозділів зареєстрували кілька нових звернень жителів області про шахрайства, що пов’язані з їх намаганням отримати соціальні виплати. У результаті необачного розголошення конфіденційної інформації заявники втратили загалом понад 30 тисяч гривень”, – повідомили в поліції області.

Зокрема, хотіла отримати міжнародну допомогу, натомість втратила власні 9 тис. грн із картки 58-річна бердичівлянка. Жінка натрапила у Фейсбуці на  публікацію з посиланням на ресурс нібито українського банку, за яким одразу можна отримати соціальну допомогу. Сайт був схожий на банківську сторінку, тому вона ввела відомості своєї картки та погодила доступ до її електронного кабінету. У результаті отримала банківське сповіщення про відрахування 9 тисяч гривень з її кредитного рахунку.

Тисячу гривень зняли із рахунку ще однієї жительки Бердичівського району. Вона приєдналася до “офіційного” телеграм-каналу державних послуг і також перейшла за наданим там посиланням. 

8 тис. грн подарував шахраям 63-річний житель з Новоград-Волинського району. Він думав, що переписується із ботом державного банку.

6 тис. грн втратила 39-річна житомирянка за схожою схемою.

12 тис. грн – 46-річна жителька Коростеня. 

У поліції застерігають: шахраї використовують логотипи ержавних послуг «Дія» та «Є-підтримка», а також створюють сайти, подібні до державних.

Нині за всіма випадками тривають відповідні перевірки.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here