Головна Гроші Польща подає до Стокгольмського арбітражу на ”Газпром”

Польща подає до Стокгольмського арбітражу на \”Газпром\”

92
0
Польща наполягає на зниженні цін на російський газ і має намір вже цього тижня звернутися до Стокгольмського суду.
 
Як аргумент вона хоче використовувати той факт, що постачання блакитного палива в країну через німецького оператора їй обходяться дешевше.
 
Польська PGNiG оголосила про намір звернутися в арбітраж Стокгольма зі скаргою на високу ціну російського газу. Цього разу Польща, очевидно, має намір розіграти ще один козир. Минулого тижня вона уклала контракт з трубопровідним оператором Gaz-System, що належить польському уряду, який забезпечить постачання російського газу через німецьких операторів.
 
Таким чином, ціна газу для Польщі буде нижча на 15%, ніж при закупівлі безпосередньо у "Газпрому".
"Ми намагаємося оптимізувати імпортні закупівлі газу, купуючи у Німеччини газ дешевше, ніж у Росії", – сказав віце-президент PGNiG із стратегічного розвитку Радослав Дудзінські.
 
У "Газпромі" коментувати ситуацію не стали.
 
"Нафтогаз" заліз у черговий борг заради "Газпрому"
 
У 2010 році Польща імпортувала з Росії 9,9 млрд куб. м газу (7,1% від об’єму експорту "Газпрому" в Європу), ще близько 900 млн куб. м вона купувала в Європі. Щорічне споживання газу в країні становить близько 13,7 млрд куб. м, з яких приблизно 30% забезпечується за рахунок власного видобутку.
 
Газ надходить до Польщі з Росії через газопровід Ямал – Європа.
 
"Технічні можливості газопроводу дозволяють Польщі імпортувати з Німеччини не більше 2,3 млрд куб. м газу", – сказала аналітик ІФК "Солід" Олена Юшкова.
 
За її підрахунками, втрата майже 25% імпорту газу на польському напрямі може коштувати "Газпрому" до 150 млн дол. на рік

Gazeta.ua 


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here