Home Гроші ”Розтаможку” машин хочуть скасувати

\”Розтаможку\” машин хочуть скасувати

117

Всеукраїнська асоціація автоімпортерів і дилерів готує законопроекти, якими передбачається значно знизити акцизний збір за ввезення б/в іномарок, а в майбутньому взагалі від нього відмовитись, повідомив гендиректор асоціації  Олег Назаренко.

"Зараз українець при розмитненні б/в автомобіля повинен заплатити акцизний збір, який в 2-3 рази перевищує вартість самого автомобіля. На майбутнє, ми плануємо взагалі скасувати акциз, оскільки Україна залишилася єдиною країною в Європі, де існує такий збір. У всьому світі акциз-це податок на високорентабельні товари, наприклад, алкоголь чи сигарети, або на предмети розкоші", – пояснив він, повідомляє ТСН з посиланням на "Коментарі".

За його словами, таке зниження вартості митного оформлення, завдасть удар по "чорному" ринку автомобілів і дозволить залучити до державного бюджету додаткові надходження.

"У нас пів країни змушені ставати злочинцями, оскільки цими митами, водія заганяють у тінь. Купивши в тій же Німеччині, машину за 500 євро, тут потрібно заплатити за її розмитнення в п’ять разів більше. При цьому півкраїни на таких автомобілях їздить, знаючи лазівки і способи. Думаю, якщо дати нормальну можливість їх розмитнити, держава отримала б додаткові доходи, а так залишається ні з чим взагалі", – сказав експерт.

Як відомо, на сьогодні акцизні збори за ввезення старих машин залежать від її класу та робочого об’єму двигуна – від 1,5 до 3 євро за 1 см.куб. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here