Home Гроші Сільських жінок на Житомирщині вчитимуть втілювати свої бізнес-ідеї. ФОТО

Сільських жінок на Житомирщині вчитимуть втілювати свої бізнес-ідеї. ФОТО

157

З серпня по лютий сільські жінки із північних районів Житомирщини навчатимуться створювати власний бізнес, приєднавшись до «Програми захисту трудових прав  жінок, що мешкають у сільській місцевості».

Зокрема,їм зпаропонують подивитися мотивуючий фільм про жінок із Вінницької області, які завдяки даній програмі вже змогли реалізувати себе у бізнесовій сфері, хоча до цього були безробітними і лише мали ідеї чи певні вміння.

Крім цього, жінкам запропонують пройти серію тренінгів, де з ними працюватимуть фахівці і в тому числі психологи, які покажуть, що навіть у сільській місцевості можна заробляти гроші власним розумом чи талантами.

У сільській місцевості жінки взагалі не мають можливості працювати на оплачуваній роботі, адже там панує безробіття. Через домашнє господарство навантаження на  українську жінку в селі  щоденно становить до 15 годин! Це перевищує будь-які фізіологічні норми. Українські жінки становлять переважну більшість трудових мігрантів у Європі. 

Розірвати замкнене коло та  допомогти сільським жінкам змінити життя має на меті  «Програма захисту трудових прав  жінок, що мешкають у сільській місцевості».  Дана програма ініційована Українською  Фундацією Прав Людини та діє на території шести областей України.

На Житомирщині цим питанням займатиметься обласна громадська молодіжна організація «Жінка»,голова якої Віталіна Севрук призначена координатором і наразі їздить по районах та спілкується з потенційними учасницями Програми. Каже, головний критерій відбору  – бажання чомусь навчитися, щось змінити та "блиск в очах". Проте, багато сільських жінок навіть не мають уявлення, що таке тренінги і не розуміють, що у такий спосіб спілкування і навчання можна дійсно знайти своє покликання і почати заробляти.

Одним із обов’язкових пунктів програми є  майстер – класи для сільських жінок, які проведуть досвідчені тренери та коучери. Вже 1 серпня у Володар -Волинському районі відбудеться зустріч організаторів, тренерів із сільськими жінками, які не працюють. 

 

По завершенню проекту жінки зможуть продовжити свою співпрацю з організаторами та між собою на спеціальноствореному сайті, який стане свого роду платформою для обговорення спільних проблем і питань. Також там, за словами директора  громадської організації  «Українська  Фундація Прав Людини» Євген  Фоміна, жінки зможуть займатися реалізацією власної продукції, пропонувати і купувати та обмінюватися ідеями, вести блоги.

 У ході проведення круглого столу „Забезпечення реалізації права жінок на працю: проблеми, досягнення та перспективи” за участю представників влади, органів місцевого самоврядування, центрів зайнятості, громадських організацій обговорювалися проблеми жіночого безробіття. За даними представників обласної служби зайнятості ситуація із працевлаштуванням жінок в Житомирській області доволі невтішна. Так, у Новоград – Волинському районі 70% тих, хто чекає на працевлаштування в центрі зайнятості – це жінки. В Ємільчинському районі на одне робоче місце претендує 187 осіб. У Володар -Волинському районі на 20 населених пунктів немає жодного роботодавця.

 За даними департаменту праці та соціального захисту населення ЖОДА нині в області жінки становлять 54, 2 % працюючого населення. На жаль, існує відмінність в оплаті праці –  як правило, жінки отримують меншу заробітну плату, ніж чоловіки. Незважаючи на те, що кожна друга жінка, яка працює, має вищу освіту, це не допомагає їй займати високі посади та очолювати установи. Порушення трудових прав жінок відбувається на кожному кроці – жінкам не виплачують відпустку по догляду за дитиною, лікарняних, жінок – матерів змушують працювати в нічний час, що заборонено законодавством. Також велика кількість жінок працевлаштована нелегально.

 Представники жіночих громадських організацій та представники влади, органів місцевого самоврядування домовилися діяти спільно проти фактів порушення трудових прав жінок, створювати преценденти в судовому законодавстві та інформувати жінок про їх права.

Юлія ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here