Home Гроші Ціна на хліб в Житомирі зростатиме

Ціна на хліб в Житомирі зростатиме

127

Після нового року ціна на хліб соціальних сортів підвищиться на 5%, а потім, в лютому-березні 2013 року, – ще на 5%. Таку думку висловив аграрний експерт Іван Томич. "Що стосується цін на хліб, то підняття відбулося в межах 7%. Я чітко аргументував необхідність і реальність, з точки зору, економіки зростання ціни від 10%", – уповідомляє  УНН.

"Але враховуючи тенденції, які будуть складатися і з цінами на енергоносії, з підняттям мінімальної заробітної плати і з подорожчанням продовольчої пшениці, тенденції зростання цін, у тому числі соціальних сортів хліба, будуть продовжуватися ", – зазначив експерт. Хоча, І. Томич підкреслив, що зростання вартості хліба не буде різким, але після нового року слід чекати незначного подорожчання цін на хліб. На питання, яким може бути зростання, І.Томич відповів: "Я думаю, що близько 5%. Тобто, спочатку ціна підвищиться на 5%. На сьогодні виробництво соціальних сортів хліба знаходиться в мінусі. І треба дати можливість хоча б вийти на 1-2% рівня рентабельності. Але підняття цін можливе у дві черги ". Тобто, уточнив фахівець, що після нового року варто очікувати перших підвищень цін на хліб соціальних сортів у межах 5%." По завершенню свят можна прогнозувати підняття в межах 5%. А потім в лютому-березні очікуваним буде підвищення ще в межах 5% ", – резюмував він.

У Житомирських магазинах хліб почав дорожчати вже у кінці листопада. У середньому його ціна піднялась на 8-10 копійок.

Нагадаємо, що Прем’єр Микола Азаров на своїй сторінці в соцмережі Facebook написав: "Ніяких підстав для підвищення цін на соціальні сорти хліба немає. У нас достатні запаси і зерна, і муки ще з урожаю минулого року, тобто, закуплені за старими цінами".

Також Житомирщина забезпечена запасами муки, переконували в Міністерстві.

Але не зважаючи ні на що, ціни на хліб почали рости. Вже зрозуміло, що це не останнє подорожчання, і невдовзі ціна знову підніметься.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here