Home Гроші Ціни на бензин можуть злетіти майже на 20 коп.

Ціни на бензин можуть злетіти майже на 20 коп.

87
0

Через те, що Українська митниця з п’ятниці, 19 жовтня, зупинила оформлення імпортного бензину, пальне на усіх АЗС може вже до кінця тижня здорожчати на 15-17 копійок, запевняють фахівці.

"Нафтотрейдери вже зазнають збитків через простій залізничних складів. Навіть після відновлення імпорту компанії не зможуть забезпечити швидку оборотність коштів, тому будуть змушені залучати кредити. Звісно, ці витрати ляжуть на споживача, і ціни на бензин вже до кінця тижня можуть зрости на 15-17 копійок за літр", – сказав експерт консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко, повідомляє ТСН з посиланням на  "Комерсант-Україна".

У прес-службі Держмитниці підтвердили виникнення проблем з розмитненням, але більш докладної інформації не надали. Зі свого боку учасники ринку впевнені, що дії митниці означають зміну правил гри на ринку імпорту нафтопродуктів.

"Низка великих нафтотрейдерів отримали сигнал від митниці, що найближчим часом на ринку почне працювати ексклюзивний брокер, через якого відновиться імпорт бензинів", – стверджує директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

"За інформацією, отриманою від співробітників митниці, проблема була створена штучно, щоб потім її вирішити за допомогою єдиної компанії-посередника", – розповів експерт UPECO.

Експерти нагадують, що минулого року виникала схожа ситуація з імпортом вантажів найбільшими роздрібними мережами. Тоді митниця почала затримувати оформлення вантажів таких компаній, як Metro C&C, Auchan і "Спорт Майстер". Вирішити проблему імпортерам вдалося шляхом переговорів з Кабміном. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here