Home Війна «Тилові пацюки», або як Міноборони закуповує харчі у 2-3 рази дорожче

«Тилові пацюки», або як Міноборони закуповує харчі у 2-3 рази дорожче

4310

Міністерство оборони оптово закуповує продукти для військовослужбовців у 2-3 рази дорожче, ніж вони коштують у супермаркетах. У тому числі «наживаються» на військових у Житомирській області – угода на харчування части, дислокованих в декількох регіонах.

Про це йдеться в матеріалі Zn.ua, де опублікували угоду Міністерства оборони про закупівлю харчів.

Угода вартістю 13,16 мільярда гривень, укладеної 23 грудня Міноборони, на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Житомирській, Полтавській, Сумській, Київській, Чернігівській і Черкаській областях.

Для порівняння видання обрало мережу магазинів “Сільпо” у спальному районі Києва. Ціни на найбільш ходові харчі виявилися завищеними у 2-3 рази.

Зокрема, купують:

  • яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині зараз близько 7 грн за штуку;
  • картоплю – по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн;
  • курячі стегна – по 120 грн за кілограм, а в магазині — 80 грн.


Варто наголосити, що це роздрібні ціни, а гуртові ще нижчі.

ЗМІ наголошує, що Міноборони проігнорувало усі їхні запити та запитання.

“Так, пильний читач зауважить, що у договорі мова не лише про закупівлю, а й про надання послуг харчування. Може тому й дорожче? Ні, якщо ви зануритеся у документ, то побачите, що послуги там дійсно є як окрема стаття видатків у 30 млн грн, тобто 0,2% від загальної суми контракту, навіть не 2% і точно не два рази”, – йдеться у матеріалі.

Контракт на 13 мільярдів Міноборони уклало з ТОВ “Актив компані”. Ця фірма має статутний капітал у тисячу гривень. У 2021 році податкова служба анулювала у цієї фірми свідоцтво платника ПДВ через відсутність поставок і ненадання декларацій. У 2019 році ТОВ “Актив компані” фігурувало у кримінальному провадженні Нацполіції №12019100100003229. Фірма для участі в тендері на поставку яловичини для установ виконання покарань і слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби буцімто подала підроблений акт, який не відповідав дійсності.

Від Міноборони контракт на 13 мільярдів підписав Богдан Хмельницький – директор департаменту держзакупівель. Саме він був одним вз фігурантів справи про розкраданн 580 тис. дол під час закупівлі військової амуніції. Зашкварений у корупції чиновник досі працює в Міноборони.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here