Home Гроші У березні на Житомирщині підвищаться тарифи на комуальні послуги

У березні на Житомирщині підвищаться тарифи на комуальні послуги

106

На цьому наполягає Міжнародний валютний фонд, переговори з яким про надання нам багатомільярдного доларового кредиту різко активізувалися в січні, пише газета Ехо.

А зараз ці події взагалі понеслися учвал. Тому в імовірності зльоту тарифів ЖКГ, по-перше, вже взагалі ніхто не сумнівається, а по-друге, все чіткіше, в деталях стає відомий механізм цього підвищення – у відсотках і гривнях, а також і за термінами. Що стосується останнього, то до події, на жаль, залишилися, напевно, лічені дні.

Найімовірніше підвищення почнеться вже в березні, коли цифри оплати за комунальними рахунками традиційно знижуються (у Кабміні цілком можуть встигнути до 1 березня підготувати для цього все необхідне). І швидше за все шоковим, тобто одномоментним це підвищення не планується, адже уряд кілька років обіцяло громадянам, що тарифи для них підвищуватися не будуть. Хоча в останні місяці ці кабмінівські заклинання дають збій – мова вже йде, по-перше, про поступове зростання тарифів, а по-друге, тільки для тих, хто багатший і в змозі заплатити (до цього ще повернемося трохи нижче).

Якщо уряду вдасться переконати МВФ, що це підвищення – нібито лише перший крок до подальшого повного підвищенню тарифу до рівня рентабельності комунальних послуг, і під це отримати-таки транш, то в березні тариф піднімуть на 15-20 відсотків (щоб і віддача все ж відчувалася ), але … Важко припустити, щоб на цей раз МВФ, який виявив таку непоступливість, взагалі пішов назустріч українському уряду. І тоді Кабмін буде на переговорах з фондом домагатися хоча б того, щоб нам дали-таки кредит після підвищення тарифів відразу на 30%, щоб після такого березневого підвищення протягом одного-півтора років підняти його ще на 30%. (Пам’ятаєте, як жартував безжурний червоноармієць Сухов з "Білого сонця пустелі»: на запитання басмачів «Тебе відразу вбити або хочеш помучитися?» Він відповів: «Хотілося б помучитися …»). А вже якщо і на це МВФ не піде, то нам слід готуватися і до 60-відсоткового підвищення вже в нинішньому році.

До речі, на користь цього найгіршого сценарію говорить і те, що «розтягувати задоволення» на наступний рік правлячій команді невигідно. Адже 2014-й – це передвиборний рік, а перед президентськими виборами не прийнято йти на вкрай непопулярні заходи. Краще відмучився в нинішньому році, а вже в наступному … рапортувати про досягнення економічної стабільності.

Про які саме тарифах йдеться? Про тарифи на тепло і воду, але суть проблеми, звичайно, в ціні на газ. Щоб ви знали, в собівартості тепла, що надходить в оселі українців, частка газу 60%! (До відома: в тарифі на воду, також за даними Нацкомуслуг, аж 47% – це зарплата тих, хто нам цю воду, приготувавши її для споживання, подає в будинок).

Як тепер наполягає Прем’єр-міністр М. Азаров, тарифи на газ можуть бути підвищені лише для заможних верств населення. І уточнює: мова йде про тих, хто отримує «європейську зарплату», тобто за українськими мірками це 5-7 тисяч гривень в місяць.

Ймовірно, Прем’єр-міністр має на увазі те, що бідні люди як і раніше будуть користуватися субсидіями. Адже навіть підвищення пенсій з 1 січня ц.р. не виведе цих людей з категорії тих, кому потрібна соціальний захист. І їх «підвищення» ніяк не компенсувати зростання комунальних тарифів.

Як повідомив редакції начальник головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області І. А. Заінчковскій, у зв’язку з черговим підвищенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищені пенсії 361 000 пенсіонерів, що проживають в області.

Звичайно, проведено перерахунки пенсій, надбавок та підвищень до пенсій. Так, мінімальний розмір пенсій за віком, а також у зв’язку з втратою годувальника на одного утриманця став 894 грн, мінімальної пенсії у зв’язку з втратою годувальника на двох утриманців – 1072,80 грн, на трьох і більше – 1341 грн.

Мінімальний розмір пенсійної виплати у інвалідів війни, учасників бойових дій та інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (без урахування пенсій за особливі заслуги) з 1 січня такий: у інвалідів 1-ї групи – 2547,40 грн, 2-ї групи – 2279,70 грн, 3-ї групи – 2011,50 грн, а в учасників бойових дій – 1475,10 грн. Підвищення ж до пенсії дітям війни тепер 62,58 грн.

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here