Home Гроші У Держкомземі кажуть, що за 10 років на Житомирщині виросло додатково 65...

У Держкомземі кажуть, що за 10 років на Житомирщині виросло додатково 65 тисяч гектарів лісу

103

Збільшення лісів та заболочених земель за останні 10 років відзначають в Головному управлінні держкомзему області.

Чиновники переконують, що лісів та лісо вкритих площ стало більше на 65 тисяч гектарів, натомість земель сільського призначення стало на 86 тисяч гектарів менше.

Максимальне зменшення площ сільськогосподарських земель відбулося в таких районах: Ємільчинському, Коростенському, Малинському, Черняхівському,   Народицькому, Житомирському, Новоград-Волинському.

Зміни в складі угідь відбувалися в результаті виведення з обробітку деградованих, малопродуктивних, заболочених, радіоактивно-забруднених угідь.

У зв’язку з кризовими явищами в сільському господарстві, значна частина малопродуктивних сільськогосподарських земель самозалужилася та заросла лісом, кажуть у держкомземі.

Нагадаємо, що Житомирщина є лідером із вирубки лісу. Зокрема через вирубку лісу на півночі області відбувається ерозія ґрунту на півночі області.

У найближчі 10 років Україна збільшить вирубку деревини вдвічі. Щорічно буде заготовлюватись 30 мільйонів кубометрів лісоматеріалів.

Доцент кафедри землеведення географічного факультету університету ім. Т.Г. Шевченка Володимир Гетьман  переконує, що знищений ліс не відновлюється.

«Якщо взяти Овруцький кряж на Житомирщині де вирубані соснові ліси, то там пористий грунт. Дощі його розмивають і це призводить до нищення природного ландшафту», – каже Гетьман.

Він переконаний, що найстрашніше, що нові насадження не висаджуються через брак коштів.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here