Home Гроші У дохід держави конфісковано майже 4,5 млн грн, здобутих від підпільного виробництва...

У дохід держави конфісковано майже 4,5 млн грн, здобутих від підпільного виробництва підакцизних товарів на Житомирщині (ФОТО)

35

Чотирьох осіб у складі організованої злочинної групи визнано винними у незаконному виготовленні, зберіганні, транспортуванні з метою збуту та збуті підакцизних товарів – рідин для електронних цигарок і тютюну для кальяну.

Вироком суду кожного з них оштрафовано на суму від 255 – до 306  тис. грн.

Разом з цим прокурором ініційовано звернення у дохід держави одержаних від злочинної діяльності прибутків, на які у ході досудового розслідування накладено арешт. Суд підтримав позицію обласної прокуратури.

Наразі, за рішенням суду, на користь держави конфісковано майже 4,5 млн грн готівки у різних національних валютах.

Прокурор у суді довів, що четверо місцевих жителів, двоє з яких приватні підприємці, незаконно виготовляли тютюн для кальяну та речовини для електронних цигарок.

50-річний організатор злочинного угруповання для кустарного виробництва орендував у Житомирі декілька приміщень. В окремих встановили спецобладнання, інші використовували як склади для готової продукції. На нелегальній «фабриці» було задіяно понад десяток працівників. Використовували імпортну сировину, яку ввозили з-за кордону.

Для популяризації асортименту продукції сумнівної якості використовували спеціально створений вебсайт. Реалізація товару охоплювала різні способи: оптові партії, вроздріб та поштою. Гроші від клієнтів отримували на свої банківські рахунки.   

Піку прибутковості досягнули у період воєнного стану – протягом 2022 року. На початку березня 2023 року підпільних фабрикантів викрили.  

Під час обшуку у виробничих приміщеннях та на складах, серед іншого, вилучено майже 9,5 т тютюну для кальяну (понад 120 тис. упаковок з етикетками різних відомих брендів), рідини і суміші вартістю декілька десятків млн грн, майже 2 тис літрів рідини для електронних цигарок та приготовлені до продажу цигарки, готівку у різних національних валютах, спецобладнання тощо.

Свою вину засуджені визнали та щиро розкаялися у скоєному, що було враховано при призначенні покарання.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here