Головна Гроші У НКРЕКП знову заговорили про тарифи на електроенергію: ринковий мав би...

У НКРЕКП знову заговорили про тарифи на електроенергію: ринковий мав би становити 5,5 гривні за кіловат

226
0

5,5 грн за кіловат мав би становити ринковий тариф за електроенергію для населення. Чинний покриває лише 28% витрат на її виробництво, транспортування та сплату податків.

Про це заявили у НКРЕКП.

“Водночас, середньозважена фіксована ціна на електричну енергію для населення становить 1,56 грн/кВт год (з врахуванням податку на додану вартість)”, – вказують в НКРЕКП.

Таким чином, тариф на електроенергію для населення з ПДВ не покриває тарифів операторів системи передачі (ОСР, обленерго), які значно зросли у попередні роки. Наразі НКРЕКП готує ще одне підвищення тарифів для обленерго, але відклала це рішення після підвищення тарифу для населення.

Нагадаємо, тариф планували підвищити з 1 травня. Однак постановою Кабміну №384 продовжено діючі тарифи для населення ще на один місяць, на травень 2023 року. 

Таким чином із 1 червня може зрости тариф на електроенергію для населення.

Один із базових варіантів нових тарифів передбачає підвищення верхнього тарифу з 1,68 грн до 2,4 грн або 2,8 грна за кВт-год, водночас планується зберегти нижній тариф для населення на рівні 1,44 грн за кВт-год, який зараз діє за умови місячного споживання до 250 кВт-год.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here