«Еволюція грошей в Україні» – саме під такою назвою 17 жовтня у Житомирському національному агроекологічному університеті презентували тематичну виставку.
Захід проходив у рамках відзначення Дня народження кафедри фінансів і кредиту факультету обліку та фінансів ЖНАЕУ.
Зокрема, студенти могли дізнатися про те, коли і як виникли українські гроші, як змінювався їх зовнішній вигляд, собівартість, тощо.
Матеріали для експозиції збирала та опрацьовувала доцент кафедри фінансів і кредиту Інна Шубенко. Вона дослідила етапи розвитку та еволюції української гривні, а також окремо підготувала презентацію про паперові гроші в період 1917-1922 рр. Власне, тоді з поміж інших, окремо існували грошові одиниці певних регіонів. Такі купюри мала Житомирщина і окремо Баранівський фарфоровий завод.
Завідувач кафедри фінансів і кредиту ЖНАЕУ Дмитро Дема представив на виставці екземпляри зі своєї колекції – цінні та сувенірні монети з різних куточків світу. Особливу увагу акцентував на грошовій одиниці, від якої, власне, й походить назва української гривні.
Розповів про виникнення грошей у світі, матеріали з яких їх виготовляли, поступовий перехід до паперових коштів, випуск ювілейних і пам’ятних монет, грошову реформу в Україні, тощо.
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету