Home Гроші Україна витратить $5 мільярдів на утримання курсу гривні – МВФ

Україна витратить $5 мільярдів на утримання курсу гривні – МВФ

153
Для підтримки курсу національної валюти на рівні 8 грн/дол. Національний банк України (НБУ) може до кінця року витратити близько $5 млрд своїх резервів.
 
Про це повідомляє "Комерсант-Україна", посилаючись на звіт Міжнародного валютного фонду (МВФ), пише Gazeta.ua.
 
За прогнозами самого Нацбанку, гривня до кінця 2012 року може девальвувати.
 
Зазначимо, що в червні золотовалютні резерви регулятора скоротилися майже на $1,5 млрд. Це максимальний обсяг зниження в поточному році, але і червень став рекордним місяцем з погашення зовнішнього державного боргу. В червні був погашений кредит перед ВТБ банком в обсязі $1,1 млрд., а також проведені виплати за облігаціями – $600 млн.
 
Зменшення золотовалютних резервів триває з січня 2012 року. Зокрема, за січень-травень вони зменшилися на $1,037 млрд. НБУ, однак сподівається на поповнення запасів. Керівник групи радників глави Нацбанку Валерій Литвицький, переконаний, що в кінці року міжнародні резерви будуть на рівні початку року (або навіть вище), тобто, становитимуть $31,79 млрд.
 
Експерти МВФ не поділяють його думки. Вони вважають, що, якщо український регулятор продовжить утримувати гривню силою, резерви скоротяться до $24,4 млрд.
 
Як відзначає "Комерсант-Україна", цей сценарій враховує відсутність надходжень від МВФ в рамках угоди stand-by. У Фонді настійно рекомендують зробити курс більш гнучким. Судячи з висловлювань президента і голови Нацбанку, так і станеться.
 
Зокрема, Сергій Арбузов спрогнозував негативний платіжний баланс в кінці року через зупинку експорту або збільшення імпорту і заявив, що в цьому разі девальвація неминуча.
 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here