Мінімальна допомога на дитину в Україні в 2011 менша, ніж в інших країнах СНД. Її розмір залежить від суми сукупного сімейного доходу. Визначають як різницю між прожитковим мінімум на працездатного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
До 1 жовтня 2011 року розмір щомісячних виплат на дитину може становити від 130 (мінімальна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років) до 832 грн (максимальна допомога, обмежена сумою прожиткового мінімуму для дітей до шести років).
Як свідчать результати опитування Mojazarplata.com.ua, 57,11% українських мам витрачають допомогу на дитину до трьох років менше, ніж за один тиждень. На місяць дитячого допомоги в Україні в 2011 році вистачає всього 5,39% мам.
У доларовому еквіваленті допомога становить від $ 16,1 до $ 103,1. Залежно від сукупного доходу сім’ї, вона може виявитися як найвищою, так і найнижчою на тлі допомог в інших країнах СНД.
Так, наприклад, у Білорусі розмір дитячого допомоги не залежить від доходів матері і становить $ 88,8. В Азербайджані щомісячна допомогу на дітей також є фіксованою: на дітей до 1,5 років вона становить $ 25,4, а після досягнення дитиною півторарічного віку зменшується вдвічі.
У Казахстані та Росії розмір дитячого допомоги залежить від доходу мами.
Безробітні жінки в Казахстані отримують допомогу від $ 56,1.
У Росії для працюючих жінок розмір допомоги розраховується виходячи із середнього заробітку за останні два роки, але не може бути менше за $ 79,4.