Home Гроші Українцям загрожує нова хвиля звільнень

Українцям загрожує нова хвиля звільнень

85
0
Через падіння промвиробництва і практично повної відсутності банківського кредитування реальних секторів економіки, вітчизняні підприємці змушені оптимізувати свої витрати в першу чергу за рахунок скорочення персоналу.
 
Як показує практика, це означає, що кількість безробітних знову почне різко збільшуватися, пише Gazeta.ua з посиланням на "Комментарии".
 
"Думаю, за підсумками першого квартал 2013 року показник безробіття зросте до 10-10,5%. Ринок праці досить інертний, на економічні проблеми він відреагує з деяким запізненням", – прогнозує провідний експерт Центру Разумкова Павло Розенко.
 
Ситуація почне вирівнюватися тільки ближче до літа, коли почнеться туристичний сезон і пожвавлення в сільськогосподарській галузі.
 
З іншого боку, за даними Держкомстату, рівень безробіття в Україні за методологією МОП (у% від економічно активного населення працездатного віку) в першому півріччі 2012 року склав 8,4%, що дорівнює кризовому 2009 року. Втім, офіційний показник безробіття – лише слабке віддзеркалення проблем, які назрівають на ринку праці. Як і в 2008-2009 роках, криза зайнятості зараз посилено маскується під часткову зайнятість (неповний робочий день) або відпустки за власний рахунок.
 
"Зрозуміло, ці методи не цілком законні, деякі з них – за рамками правового поля, але саме вони врятували країну в 2008-2009 роках від різкого сплеску безробіття. На початку кризи показники зайнятості населення різко знизилися. Але за 6-12 місяців вони майже відновилися – у міру відновлення виробництва люди поверталися на робочі місця ", – розповів фахівець.
За прогнозами економістів, кількість українців, які стоять на обліку в центрах зайнятості, найближчим часом може збільшитися в три-чотири рази.
 
Як повідомлялося, на сьогодні ситуація у вітчизняній економіці все більше нагадує найважчі кризові роки 
 
Previous articleУ Житомирі лунатимуть сирени
Next articleВодій автобуса помер через обрив тромбу

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here