Home Гроші УКРАЇНУ ВИЗНАЛИ КРАЇНОЮ ТРЕТЬОГО СВІТУ

УКРАЇНУ ВИЗНАЛИ КРАЇНОЮ ТРЕТЬОГО СВІТУ

107
0

Згідно з дослідженням Global Wealth Report, у якому вивчається рівень добробуту у всьому світі, Україну віднесли до країн третього світу, тобто найбідніших. Свій звіт аналітики Credit Suisse складали на основі ринкової вартості фінансових і нефінансових активів людей за вирахуванням боргів, які набирає за них держава.

За цими критеріями, заможні країни – це держави, де кожен мешканець "коштує" від $ 5 000 до $ 25 000, повідомляє ТСН з посиланням на "Комсомольську правда" в Україні.

До таких на нашому континенті відносяться Росія, країни Центральної та Східної Європи, Середньої Азії, Монголія і Китай. Але не Україна. Так, на середину 2012 року статок дорослого українця в середньому складав $ 3251 – майже стільки ж, скільки у жителів Нікарагуа або Гайани.

При цьому за рівнем "особистого" боргу – тобто обсягу боргового навантаження на одного дорослого громадянина – Україна близька до багатших країн. З 2000 року боргове навантаження на кожного її громадянина виросла в 50 разів. Це світовий рекорд.

Навіть у Росії, яка йде третьою за темпами зростання співвідношення "борг/статки", зростання за останні 12 років – "лише" в 20 разів. Варто зазначити, що таку ж проблему (високий рівень заборгованості на сім’ю плюс високі темпи її приросту) мають кризова Греція,  Угорщина та ОАЕ.

За словами експертів, це свідчить про "розслаблену" культуру кредитування в цих країнах, яка в подальшому веде до серйозних проблем.

Нагадаємо,  станом на 1 вересня 2012 загальний розмір прямого державного боргу склав 390,839 млрд гривень (48,897 млрд доларів), у тому числі зовнішній борг – 24,709 млрд доларів, внутрішній – 193,336 млрд гривень (24,188 млрд доларів). 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here