Home Гроші Уряд спростував інформацію про подорожчання хліба, бензину та авто

Уряд спростував інформацію про подорожчання хліба, бензину та авто

91
0
В Кабміні запевнили у відсутності жодних підстав для подорожчання у 2012 році хліба, бензину та автомобілів. Про це йдеться у коментарі Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну з приводу інформації у ЗМІ про подорожчання цих товарів, повідомляє ТСН.ua. 
 
"Жодних підстав для подорожчання хліба немає. Очікуваному слабкому через несприятливі погодні умови врожаю 2012 року допоможе щедрий урожай 2011-го, частку зерна якого буде збільшено в перехідних запасах. Завдяки тому, що уряд завчасно вирішує це питання, споживачі цього просто не відчують, адже хліба в державній коморі буде досить навіть якщо найпесимістичніші прогнози на урожай 2012-го справдяться, тож і підстав для здорожчання паляниць не виникне", – йдеться у коментарі. 
 
Як повідомляє Мінагрополітики, у поточному маркетинговому році обсяги виробництва зернових культур оцінюються на рівні 56,4 млн. тонн, з них пшениці – 22,4 млн. тонн, з якої 13,5 млн. тонн – продовольча. Очікується, що пропозиція зерна на внутрішньому ринку перевищить 62 млн. тонн за потреби внутрішнього споживання зерна у 26,7 млн. тонн. 
 
Зазначається, що ситуація зі станом посівів озимих зернових культур, зокрема пшениці, викликає занепокоєння, оскільки через несприятливі метеорологічні умови втрати озимих можуть бути на площі 2 млн. га. 
 
"Тож при подальшому критичному розвитку ситуації зі станом посівів, урожай озимої пшениці у 2012 році може скласти від 12 до 16 млн. тонн, з якої продовольчої пшениці – 6-8 млн. тонн", – йдеться у коментарі. 
 
Однак навіть за такого урожаю, зазначають в уряді, у 2012 році запаси пшениці будуть достатніми для забезпечення внутрішніх потреб. При цьому ще очікується й формування надлишків такого зерна, яке буде поставлено на експорт. 
 
Також в Кабміні підкреслили, що для завчасного попередження ситуації з очікуваним невисоким врожаєм 17 листопада в Мінекономіки на засіданні міжвідомчої робочої групи зі складання балансу попиту та пропозиції зернових культур було прийнято рішення про доцільність збільшення перехідних запасів продовольчої пшениці на 3 млн. тонн – до 5,4 млн. тонн. 
 
Таким чином, перехідні запаси всіх зернових культур можуть становити 9,1 млн. тонн. Щодо подорожчання імпортних автомобілів, то в уряді підкреслюють, що рішення, які б впливали на авторинок, не приймалися. 
 
З приводу імовірного підвищення цін на бензин в уряді відзначають можливість виникнення "спекулятивних" прагнень до цього нафтотрейдерів. "Заперечувати таких бажань, звісно, не можна. Однак жодних об"єктивних причин для подорожчання бензину немає. А будь-яким спекулятивним змовам монополістів буде дано жорстку відсіч", – запевняють у Кабміні. 
 
Previous articleНа Житомирщині крадуть золото, телефони та металобрухт
Next articleЖитомирщина – перша в Україні за відновленням дитсадків

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here