Home Гроші В Україні заборонили кадрові агентства

В Україні заборонили кадрові агентства

160

Верховна Рада прийняттям закону "Про зайнятість населення" фактично заборонила діяльність кадрових агентств.

До недавнього часу в Україні існувало два види "посередників з працевлаштування": кадрові агентства (їх послуги з пошуку роботи оплачували потенційні кандидати на вакансії) та рекрутингові компанії (з ними розраховувалися роботодавці за фактом прийняття співробітника на роботу).

Перших на ринку більше не буде, повідомляє ТСН з посиланням на "Коментарі".

"Суб’єктам господарювання, які надають посередницькі послуги в працевлаштуванні, отримувати від громадян, яким надані такі послуги, гонорари, комісійні та інші винагороди, відтепер заборонено", – пояснила юрист Юркомпанії "Алексєєв, Боярчук і партнери" Дар’я Кирилова.

Новий закон також вперше закріплює в Україні такі поняття як: "рекрутинг" (діяльність підприємств, що надають посередницькі послуги з працевлаштування), "аутстаффінг" (послуга виведення персоналу за штат роботодавця) і "аутсорсинг" (діяльність підприємств, що здійснюють наймання співробітників для виконання ними робіт в іншого роботодавця).    

Те, що компанії, які надавали шукачам недостатньо професійні послуги, заробляючи виключно на гонорари від громадян, опинилися поза законом. Однак закон змушує піти з ринку також частина компаній, які працюють "по-білому", кажуть експерти.

Зокрема, як стверджує партнер компанії Executive Search "Анкор СВ" Алла Коняєва, в документі занадто багато туманних формулювань, які потребують роз’яснень.

Наприклад, посередникам, що надають послуги з працевлаштування, заборонено направляти співробітників на робочі місця в компанію, в якій протягом року відбувалося скорочення штату.

"Одна скорочена одиниця – це вже достатньо для заборони чи ні?", – задається питанням експерт. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here