Home Гроші В уряді кажуть, що гречка впаде до 12-14 гривень

В уряді кажуть, що гречка впаде до 12-14 гривень

144

Міністерство аграрної політики і продовольства прогнозує зниження ціни гречки в роздрібних мережах за два-три тижні до 12-14 гривень за кг з 18-19 гривень за кг.

Як повідомив заступник директора департаменту економічного розвитку та аграрного ринку Мінагропроду Анатолій Розгін на прес-конференції в понеділок у Києві, оптова ціна цього продукту, як очікується, знизиться до 5-5,5 тисячі гривень за тонну в порівнянні з 12 тисячами гривень на липні, передає "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні роздрібні мережі мають досить великі запаси дорогого ресурсу, вони новий ще не закуповують. Усі чекають поки дорогий ресурс використають, а потім буде йти тенденція до стабілізації і до зниження", – відповів Розгін на питання про високу роздрібну ціну гречки.

Він додав, що на ярмарках вже з’явилася гречка по 14-15 гривень.

Заступник директора департаменту також повідомив, що з половини засіяних площ сьогодні зібрано більше 160 тисяч тонн зерна гречки, що вже перевищує весь урожай 2010 року.

Усього ж 2011 року Мінагропрод прогнозує урожай гречки в 280 тисяч тонн при внутрішньому попиті в 160 тисяч тонн на рік.

На питання про те, куди поділася китайська гречка, яку в минулому маркетинговому році закупила України у зв’язку з дефіцитом вітчизняного продукту, Розгон повідомив, що "її з’їли".

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here