Home Гроші В Житомирському районі виділили в оренду 58 га землі для аеропорту

В Житомирському районі виділили в оренду 58 га землі для аеропорту

94
Під час нещодавньої сесії депутати Житомирської райради розглянули два питання «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової  оцінки земельних ділянок, які надаються в оренду Дочірньому підприємству «Аеропорт Житомир» ТОВ «Акорд», для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту».

 Відповідні ділянки по 57, 7098 га та 0, 7921 га розташовані за межами населенх пунктів Вереси та Глибочиця, але на території відповідних сільських рад району.

Розмови про аеропорт в Житомирі були вже давно, але нині гендиректор авіакомпанії «ЯнЕйр» Ярослав Агафонов констатує, що  ремонтні роботи завершуються і вже в середині чи наприкінці травня планують перший рейс.

Таку інформацію він озвучив і депутатам Житомирської райради, а також запросив відвідати аеропорт у перші дні роботи. Агафонов зауважив, що крім аеропорту, який вже зареєстрований в Житомирі, має бути ще два підприємства, які займатимуться обслуговуванням  літаків і  податки сплачуватимуть в район. Частину земель для аеропорту в оренду беруть в міста, а  решту – в Житомирському районі.

Аргументи Агафонова не однаковою мірою вплинули на усіх присутніх на сесії депутатів, тож спершу питання про виділення 58 га не прийняли більшістю голосів. «Утрималися» депутати-свободівці  на чолі із екс-головою Житомирської райдержадміністрації Сергієм Крутієм. Свою позицію вони не обгрунтували, а лише зауважили, що з ними не радилися. 

На прохання цих депутатів у роботі сесії оголосили перерву на 20 хвилин, після якої знову повернулися до розгляду цих питань.

До «свободівців» звернулися колеги і  голова Глибочицької сільської ради Сергій Сокальський із проханням ще раз обдумати своє рішення, адже вперше за 10-15 років у районі з’явився інвестиційний проект.

Після перерви фракція Крутія свою думку не змінила, однак рішення таки прийняли. «За» проголосувало 32 депутати, 6 – «утрималися». При цьому, один з депутатів по питанню з  ділянкою в Глибочиці  «утримався», а от за Вереси підняв руку «за».

Голова Житомирської райради Тетяна Парфентієва наголосила, що депутати не голосували за виділення землі, адже це питання вирішував екс-голова Житомирської ОДА Сидір Кізін відповідно до своїх повноважень, а на сесії райради йшлося про затвердження технічної документації.

 Представники авіакомпанії «ЯнЕйр» кажуть, після відкриття летовища, з Житомира будуть здійснюватись польоти всередині країни. Вже влітку, двічі на тиждень плануються рейси на Одесу. Згодом, після отримання необхідного сертифікату, Житомирський аеропорт  матиме статус Міжнародного.
 
Юлія ДЕМУСЬ
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here