Home Гроші Водоканал у Житомирській області заплатить 350 тис. грн за завдану шкоду довкіллю

Водоканал у Житомирській області заплатить 350 тис. грн за завдану шкоду довкіллю

239

Майже 350 тис. грн заплатить Коростишивський водоканал за завдану шкоду довкіллю.

Відповідне рішення прийняв суд апеляційної інстанції.

Про це повідомляє екоінспекція Поліського округу.

«Інспекцією Поліського округу надіслано Коростишівському МКП “Водоканал” претензію про відшкодування збитків, заподіяних водним об’єктам внаслідок скидів забруднюючих речовин зі стічними водами.

Рішенням  суду від 21.04.2023 присуджено до стягнення з Коростишівського МКП «Водоканал» на користь Коростишівської міської ради 348 682,26 грн. шкоди, завданої навколишньому природному середовищу».

У зв’язку з невчиненням дій щодо добровільного відшкодування збитків, Інспекція вимушена була звернутися до Житомирської обласної прокуратури із заявою про вжиття заходів представницького характеру для звернення до Господарського суду з позовом про відшкодування шкоди.

Представники Коростишівського МКП «Водоканал» активно заперечували проти відшкодування шкоди та у відповідь на обґрунтовану позицію Інспекції та прокуратури про заподіяну шкоду і необхідність її відшкодування, ставили під сумнів усі подані докази. Однак, суд дійшов висновку про законність позовних вимог Інспекції та прокуратури і необхідності їх задоволенню.

Не погоджуючись із ухваленим рішенням, Відповідач подав скаргу до Північно-західного апеляційного господарського суду, в якій просив суд скасувати рішення суду першої інстанції.

Однак 11.07.2023 постановою Північно-західного апеляційного  господарського суду апеляційну скаргу Коростишівського МКП «Водоканал»   залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

У випадку невиконання Коростишівським МКП «Водоканал» рішення суду в добровільному порядку, Інспекція буде вимушена звернутися до Державної виконавчої служби для примусового стягнення шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here